[wp-story id="118872"] “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYARAMI”NIZ KUTLU OLSUN – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.866,7300
 • EURO
  $1,1002
 • ALTIN
  $64.106,1200
 • BIST
  1,1625
“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYARAMI”NIZ KUTLU OLSUN

“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYARAMI”NIZ KUTLU OLSUN

97 yıl önce Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin büyük gayretleri sonucunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu. Millî egemenliğin ilan edildiği bu gün, 23 Nisan 1929’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildi. Bugün Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve Milletin bağımsızlığını, tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin […]

97 yıl önce Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin büyük gayretleri sonucunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu.

Millî egemenliğin ilan edildiği bu gün, 23 Nisan 1929’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildi.

Bugün Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve Milletin bağımsızlığını, tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir.

Geleceğimizin emanetçileri, gözbebeğimiz, yarınlarımızın umut ışığı çocuklarımızın ve tüm ulusumuzun “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyorum.

Sevginin, masumiyetin, umudun, kardeşliğin ve barışın, temsilcileri olarak, dünyaya en güzel gözlerle bakan, bizlere, geleceğe dair umutlar veren çocuklarımızın yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması en büyük arzumuzdur.

Geleceğimiz ve aydınlığımız olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmeliyiz.

Kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

 Dünyanın, atalarımızdan bize miras değil, çocuklarımızın bizlere bir emaneti olduğunu unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşünceyle demokrasi ruhunun aydınlattığı yolda, barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşanan bir dünya bırakma temennisiyle bütün çocukların “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyor, sevgiyle gözlerinden öpüyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM