[wp-story id="118872"] Ak Parti’den ‘Liste Fırçası’ – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.104,8800
 • EURO
  $1,0100
 • ALTIN
  $44.029,0100
 • BIST
  1,1709
Ak Parti’den ‘Liste Fırçası’

Ak Parti’den ‘Liste Fırçası’

Ak Parti Gaziantep milletvekili aday adaylarının yarıştığı temayül yoklamasına ‘Liste fırçası’ damgasını vurdu. Ak Parti Şehitkamil ve Şahinbey ilçe teşkilatlarının anahtar listeler hazırlandığı yönünde haberler aldıklarını belirten Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Adayları ilçe başkanları değil, genel merkezimiz belirler. Bu konuda gereken yapılaca”dedi. İLÇE BAŞKANLARI DEĞİL GENEL MERKEZ BELİRLER Ak Parti’de milletvekili adaylarını […]

Ak Parti Gaziantep milletvekili aday adaylarının yarıştığı temayül yoklamasına ‘Liste fırçası’ damgasını vurdu.

Ak Parti Şehitkamil ve Şahinbey ilçe teşkilatlarının anahtar listeler hazırlandığı yönünde haberler aldıklarını belirten Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Adayları ilçe başkanları değil, genel merkezimiz belirler. Bu konuda gereken yapılaca”dedi.

İLÇE BAŞKANLARI DEĞİL GENEL MERKEZ BELİRLER

Ak Parti’de milletvekili adaylarını belirleme yöntemlerinden birisi olan temayül yoklaması partililerin yoğun katılımıyla yapıldı. 144 aday adayının yarıştığı temayüle Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erol Kaya da katıldı. Genel merkeze bazı ilçelerde blok listeler hazırlandığı haberleri aldıklarını belirten Kaya, “Bu konuda tek yetki genel merkezdedir. Adaylarımızı ilçe başkanları değil, genel merkezimiz belirler. Biz bu şekilde blok liste hazırlayanlar olursa da gereğini yaparız. Ayrıca bu seçimlerle birlikte yerel seçimlere de önem vermeliyiz. Bizler 2018 seçimleri ile birlikte Türkiye’nin yeni bir siteme geçişi ile ilgili karar vereceğimiz 24 Haziran seçimlerinde nasıl bir ekiple ve hangi insanlarla yola çıkacağımızın ön çalışmasını yapıyoruz. “ diye konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise hedeflerinin Türkiye’de en fazla oyu alan 10 ilden birisi olmak olduğunu söyledi. Özkeçeci, “2023 Gaziantep’ine 2023 Türkiye’sine hedeflerimize taş koyacak bize omuz verecek liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yol yürüyecek 14 tane adayımızı hazırlayacağız. Aday adayı olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Listede olan veya olmayan tüm aday arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız ve hedefimize ulaşacağız“ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM