Pet Shop
ÖZMEN: AKP’nin Sağlık Sistemi Çökmüştür!!!

ÖZMEN: AKP’nin Sağlık Sistemi Çökmüştür!!!

ABONE OL
27 Temmuz 2022 21:19
ÖZMEN: AKP’nin Sağlık Sistemi Çökmüştür!!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde çekilen görüntüler üzerine açıklamalarda bulunan CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Av. Yunus Emre ÖZMEN eleştirilerinin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye Sağlık Forumu’nun sonuç bildirgesini işaret ederek mevcut iktidara çağrılarda bulundu:

Özmen: AKP’nin her fırsatta övündüğü sağlık sisteminin ve hastanelerin gerçeğini bu fotoğraf ortaya koymaktadır. Acil servisin önünde kayıt olmak için, devamında ise muayene olabilmek için yüzlerce insan sıra beklemektedir. Henüz daha dünyayı tehdit eden bir virüs varken tedbirden son derece uzak ve hijyenik olmayan bir ortamda vatandaşlarımıza adeta eziyet edilmektedir.

Bugün Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesindeki görüntülerden yola çıkarak ve vatandaşlarımızdan aldığımız bilgiler ile yerinde bizzat gözlemlerimiz sonucu şehrimizdeki birçok hastanede de benzer tablolar olduğunu bilmekteyiz. Acil servislerde yeterli sayıda tekerlekli sandalye bulunmamakta, vatandaşlar hastalarının kollarına girerek sürüye sürüye götürmeye çalışmaktadır. Acil servise giden hastalarda müdahale için dakikalar bile önemliyken, AKP’nin her fırsatta övündüğü sağlık sistemimizde hastalarımız acil servislerde saatlerce sıra beklemektedir.

Sağlık alanında reformlar yarattığını iddia eden mevcut iktidarın Pandemi döneminde bir maskeyi dahi dağıtamadığını hep birlikte gördük. Sağlıkta şiddet karşısında hekimler, hemşireler ve sağlık personellerimize uygulanan saldırılar karşısında caydırıcı nitelikte hiçbir önlem alınmamaktadır. ‘Yap-Kirala-Devret’ modeliyle kurulmuş sağlıktan ziyade yandaş müteahhitlere rant ve fayda sağlayan “Şehir Hastanesi” nin 10 yıla yakın süredir inşaatı bile henüz bitirilebilmiş değildir. Sağlık reformu dedikleri bu sistemin her geçen gün çöktüğünü maalesef hep birlikte görmekteyiz.

Sağlık en temel insan hakkıdır. Ülkemizde gasp edildiğini gördüğümüz bu temel hakkın herkese eşit bir sistem haline gelmesi, sağlıkta şiddetin son bulacağı, bir takım kişi ve kişilerce itibarsızlaştırmaya çalıştıkları hekimler ve sağlık personellerinin tüm özlük haklarıyla beraber ülkemiz ve bilim dünyasındaki değerlerinin görülmesi adına mevcut iktidarın geçici yöneticilerini Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla düzenlenen Türkiye Sağlık Forumu’nun bildirgelerini okumaya ve vatandaşımızın yararına olan tüm iyileştirmeleri yapmaya davet ediyoruz.

Yapacakları hususunda zerre kadar inancımız olmasa da vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında halkımızın layık olduğu idareyi yeniden tesis edeceğiz.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r