[wp-story id="118872"]  CHP Nasıl Şaha Kalkar? – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.178,9300
 • EURO
  $1,0632
 • ALTIN
  $61.167,4600
 • BIST
  1,1629
 CHP Nasıl Şaha Kalkar?

 CHP Nasıl Şaha Kalkar?

 CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce getirmesiyle partide hareketlilik başladı. Birde bununla beraber Milletvekili anket veya Temayül ile üyelerin görüşü ile sıralama belirlenirse  CHP Gaziantep’ de şaha kalkar.   24 haziran’da yapılacak olan Genel seçim için  Milletvekili aday adaylarının başvuruları devam ediyor.   CHP Gaziantep’te  sıkıntılı bir dönemde başkan adayı olarak  Muharrem  İnce  getirilmesiyle parti bir […]

 CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce getirmesiyle partide hareketlilik başladı. Birde bununla beraber Milletvekili anket veya Temayül ile üyelerin görüşü ile sıralama belirlenirse  CHP Gaziantep’ de şaha kalkar.

 

24 haziran’da yapılacak olan Genel seçim için  Milletvekili aday adaylarının başvuruları devam ediyor.   CHP Gaziantep’te  sıkıntılı bir dönemde başkan adayı olarak  Muharrem  İnce  getirilmesiyle parti bir anda dirilişe geçti. Her yerden olumlu görüşler  başladı.Partide uyuyan taban uyandı.  Birde bunu Milletvekili listesinde değişimle belirlenirse, örgütün sesi dinlenirse  O zaman CHP 89 ruhunu yakalar  hatta aşar bile.

 Peki Genel Merkez Milletvekili aday adayı belirlemek için nasıl bir program yapmalı?

*En azından  Partinin ve sivil toplum örgütlerin görüşleri alınmalı.

*Ak partideki gibi Üyelere bir anket yapılmalı.

*Eğer dörtlü ittifak ile atama yapılacaksa en azında  anketle yada  temayülle  ilk ikiye dokunulmamalı  diğerleri oy arttırabilecek  atamalar yapılmalı.

*En azından ilk beşte bir bayan bulunmalı.

*Partiyi  tüm etnik kökenleri temsil yeteneği olan kişiler getirilmeli. 

*Bölgesel dağıtım yapılmalı.

*Genel Merkez aday adaylarını belirlerken idealistliğini gözden geçirmeli. Öyle sıralamayı beğenmeyen, sıralamaya girmeyenler bir daha aday adaylık şansı verilmemeli.

*Bu seçimde Genel Merkez’den bir kişi burada  çalışmaları yakında takip etmeli. İlerde yapılacak olan Belediye başkanlığı ve Belediye meclis üyelerini  düşünen adayların çalışmalarını  not etmeli.

 Eğer bunları becerebilirlerse   CHP Gaziantep’te  Şaha kalkar.Yok eski tas eski hamam derse  Gaziantep büyük hayal kırıklığına uğrar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM