[wp-story id="118872"] CHP Milletvekili Aday adayları TAMAM dedi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.856,6900
 • EURO
  $1,1447
 • ALTIN
  $62.166,0000
 • BIST
  1,1601
CHP Milletvekili Aday adayları TAMAM dedi

CHP Milletvekili Aday adayları TAMAM dedi

24 Haziran’da gerçekleştirilecek 27. dönem milletvekili seçimleri öncesi CHP Gaziantep İl Örgütü milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Bir düğün salonunda gerçekleşen aday adayı tanıtım toplantısına aday adaylarının büyük çoğunluğu katıldı. CHP İl Başkanı Hayri Sucu, Gaziantep’ten seçilecek olan milletvekilinin yarısına talip olduklarını belirterek, 24 Haziran günü Gaziantep’te tarih yazacaklarını söyledi.   GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTILAR […]

24 Haziran’da gerçekleştirilecek 27. dönem milletvekili seçimleri öncesi CHP Gaziantep İl Örgütü milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Bir düğün salonunda gerçekleşen aday adayı tanıtım toplantısına aday adaylarının büyük çoğunluğu katıldı. CHP İl Başkanı Hayri Sucu, Gaziantep’ten seçilecek olan milletvekilinin yarısına talip olduklarını belirterek, 24 Haziran günü Gaziantep’te tarih yazacaklarını söyledi.

 

GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTILAR

Sloganların atıldığı ve iktidar olma sözünün verildiği toplantı gövde gösterisine dönüştü. Adaylar tek tek sahneye davet edildi ve kendilerini tanıtma imkanı verildi. Gecede, aday adaylarına 5’er dakikalık konuşma fırsatı sunuldu. Bazı adayların katılmadığı ve alfabetik sırasına göre tek tek kürsüye davet edilen aday adayları, kendilerine ayrılan süre dahilinde konuşma yaptı.

BU SEÇİMİ BİZ KAZANACAĞIZ

Toplantın açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP İl Başkanı Hayri Sucu seçim için hazırlıkların tamamlandığına vurgu yaparak; “Yolumuz açık olsun, bu seçimi biz kazanacağız. Artık hırsızların yaptığı her şey belli oldu. Örgütlerimizde gerekli çalışmaları başlattık, sandık görevlilerimizin tespiti ile ilgili çalışmalarımız ilçe başkanlarımız tarafından tamamlanmak üzere. Sandık görevlilerimizle ilgili İl Eğitim Sekreterimiz Ayten Baytar tarafından hazırlıklar son aşamaya gelinmiştir. YSK’nın açıklaması bekleniyor. Oy kullanım ve sayımı hakkında değişikliklere göre yapılacaktır. Hukuk Komisyonumuz İl Başkan Yardımcımız Berkay Uçar tarafında 80 avukat arkadaşlarımızdan oluşturularak başkanlığına Av. Abdulkadir Özçelik seçilmiştir. Seçim çalışmalarımızı üst kurul oluşturarak bir merkezden yöneteceğiz. Bu kurulumuz eski il başkanları, milletvekillerimiz ve etkin partililerimizden oluşacak. İl Saymanımız Levent Kuleaşan başkanlığında mali komisyon oluşturularak harcamalar şeffaf bir şekilde yürütülecek.” sözlerine yer verdi.

MERKEZ YOKLAMASINA DİKKAT ÇEKTİ

Referandum çalışmaları sırasında çalışma yöntemindeki eksiklikleri gidererek seçim çalışmalarına başladıklarının altını çizen Sucu şu şekilde konuştu; “İl Başkanımızın koordinesinde mevcut ilçe başkanlarımızın yapacağı programlar doğrultusunda, eski ilçe başkanlarımızı da dahil ederek çalışmalarımızı hep birlikte yürüteceğiz. Baskın seçim nedeniyle ön seçim yapılamadı, merkez yoklamasında sıkıntılar olabilir. Kurultay ve sonrasında yapılan tüzük kurultayında yaşanan kırgınlıkları Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olarak Muharrem İnce’yi göstermesi parti içindeki kırgınlıkları bitirerek birlik, beraberliği sağladı.”

KÜSMEYİN ÇAĞRISINDA BULUNDU

“Saadet Partisi, İyi Parti, Demokrat Parti ve CHP; Millet İttifakı adı altında AKP faşizmine ve diktatöre karşı birleşmişlerdir.” diyen Hayri Sucu; “Bizler bu ittifakın en büyük bileşeni olarak ittifak kurduğumuz siyasi partilere saygı, sevgi içerisinde bu ittifakı kırmadan, dökmeden, yormadan hedefimiz olan Cumhurbaşkanı seçimi ve Parlamento üstünlüğünü sağlayacak çalışmaları elimizden geldiği kadar var gücümüzle yürütmeliyiz. Biz de Gaziantep’te bütün seçilmişler olarak; il-ilçe yöneticilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, kurultay delegelerimiz, disiplin kurulumuz, il-ilçe delegelerimiz ve ön seçim delegelerimiz başta olmak üzere tüm örgütümüz olarak birlik beraberlik içerisinde, el ele, kol kola girerek bir yumruk gibi seçim sürecini başarılı bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Bugün listede yer almayan arkadaşlarımıza küsmeme çağrısı yapıyorum. Listede yok diye çalışmalara katılmamazlık yapmasınlar. Özellikle aday adayları arkadaşlarımızın aday olsalar da seçim sonuna kadar birlik beraberlik içerisinde çalışmalarının örgütümüz önünde söz vermelerini istiyoruz.” ifadelerini kaydetti.

ÇALIŞMAYANDAN HESAP SORACAĞIZ

Aday adaylarının çalışmalarda yer almadıklarını söyleyen Sucu, “Her dönem milletvekili aday adayı arkadaşlarımız oluyor, aday olurken her türlü sözler veriyorlar. Fakat ön seçim de, atama da olsa sonrasında çalışmalarda ne listeye girenleri ne de listeye giremeyenleri görüyoruz. Bu örgüt artık bundan usandı. Burada bulunan aday adayı arkadaşlarımız bu kürsüye çıkıp söz verecekler. Söz verip de çalışmayan aday adayı arkadaşlarımıza hep birlikte hesap soracağız. Türkiye’de demokrasi adına, özgürlük adına, hukuk adına yapılacak en son seçim bu. Bu seçimi kaybedersek siz milletvekili olsanız ne olur, biz il başkanı olsak ne olur? Hiçbir anlamı kalmaz. Ele ele, kol kola vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

 

NAMUS SÖZÜ VERDİLER

Yoğun ve coşkulu bir katılımın olduğu tanıtım toplantısında konuşan milletvekili aday adayları sıralamaya giremeseler bile seçimde çalışacaklarına namus sözü verdiler. Aday adayları  Kendilerin  tanıtırken, Laik Türkiye Cumhuriyetin  için,  parlamenter sistemin  için sıralamaya girseler bile girmeseler de  ilk sıradaki gibi gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüreceklerine namusları üzerine  yemin ettiler.

CHP TARİH YAZACAK

Bütün aday adaylarının gönüllerinde milletvekili olduğunun altını çizen ve başarılar dileyen Hayri Sucu; “Listeler açıklanana kadar hepsine eşit mesafedeyiz. Biz isteriz ki 31 milletvekilimiz olsun ama 14 milletvekili seçilecek. Gaziantep’in 14 milletvekilinin yarısını CHP’den çıkararak tarih yazacağız.” dedi.

Aday Tanıtım Toplantısı partililerin müzik eşliğinde tempo tutması ve sloganlar atması ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM