[wp-story id="118872"] CHP’den İmza Kampanyası’na Destek – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.800,4700
 • EURO
  $0,8979
 • ALTIN
  $41.029,6200
 • BIST
  1,1685
CHP’den İmza Kampanyası’na Destek

CHP’den İmza Kampanyası’na Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz ve teşkilat üyeleri, Cumhurbaşkanı adayları Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek için 4 Mayıs tarihinden bu yana sürdürülen 100 Bin İmza Kampanyasına destek vermek amacıyla Gaziantep Adliyesi’nde bulunan ilçe seçim kurullarına gelerek destek verdiler. Kampanyaya destek öncesinde Adliye önünde düzenlenen basın açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı […]

Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz ve teşkilat üyeleri, Cumhurbaşkanı adayları Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek için 4 Mayıs tarihinden bu yana sürdürülen 100 Bin İmza Kampanyasına destek vermek amacıyla Gaziantep Adliyesi’nde bulunan ilçe seçim kurullarına gelerek destek verdiler.

Kampanyaya destek öncesinde Adliye önünde düzenlenen basın açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş, Vatan Partisi İl Başkanı Günnur Ünverdi, CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz ve siyasi parti üyeleri katıldı. Basın açıklamasında bulunan CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, “Herhangi siyasi partiye üye olmamızın önemi yok, burada bulunan insanların ortak bir özelliği var; o da demokrasiye inançtır. Bir toplumun ne kadar çağdaş olduğu demokrasisine nasıl sahip çıktığıyla ölçülür. Bir güruhtur ki; ‘imza verenler FETÖ’cüdür’ demesine rağmen sizler buraya geldiniz. Sizler sadece demokrasiye sahip çıkmak adına değil, Mustafa Kemal’in bu memlekette yaktığı ışığı söndürmemek adına buraya geldiniz. Bir ay kadar önce demokrasiye karşı hile yapılmak istenmişti, 15 milletvekili ile CHP bu kirli oyunu bozdu. Şunu iyi anlamak gerekiyor; demokrasiyi hedef alan hiçbir girişim hedefine ulaşamaz.”

“DAHA FAZLA DEMOKRASİ, DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı seçim bildirgesine atıfta bulunan Yılmaz, “16 yıldır bizi yönetenler seçim bildirgesinde, daha fazla demokrasi, özgürlüğü vaat ediyorlarsa; bu memlekette demokrasi ve özgürlüğün bitmiş olduğunun itirafıdır. Seçme ve seçilmek haktır, halkta heyecan yaratmış olan partilerin bizlerle birlikte seçime girmesini istiyoruz. CHP’nin ilçe başkanıyım. İYİ Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi bizim siyasi rakiplerimizdir. Bir ilçe başkanı olarak mertçe savaşmak istiyorum. Bir ilçe başkanı olarak bu benim isteğim iken Sayın Cumhurbaşkanının siyasi rakiplerine oyunlar oynayarak, onları egale etmesini doğru bulmuyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, kızgınız size, seviyesiz ve hoşgörüsüz görüyoruz. ‘Hayır’ dedik terörist olduk, sapık olduk, eşek olduk, en son tezek olduk. Demokrasiyi tam olarak anlayamamanızdan kaynaklanıyor; demokrasinin amaç olduğu Millet İttifakı’nda bizim gibi düşünmeyenlere nasıl değer verdiğimizi sizde 24 Haziran’dan sonra göreceksiniz.”

“AT İMZAYI BOZ OYUNU”

“2002 yılında demokrasinin size ihtiyacı vardı CHP olarak sizi Başbakan yaptık, bunu da hiçbir zaman unutmayın. O gün nasıl demokrasi için mücadele ettiysek, bugün hala o kararlılıkla demokrasi için mücadelemizi sürdürmekteyiz. Bizler sadece üyesi olduğumuz partilerin seçime girmesini istemiyoruz. Bizim gibi düşünmeyen insanlarında seçime girmesini istiyoruz. Tek rejimine hayır diyen herkesi, ilçe seçim kurullarına davet ediyoruz. At imzayı boz oyunu” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM