[wp-story id="118872"] Darbe laik Türkiye Cumhuriyetine yapıldı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.191,0400
 • EURO
  $1,0623
 • ALTIN
  $61.483,9600
 • BIST
  1,1658
Darbe laik Türkiye Cumhuriyetine yapıldı

Darbe laik Türkiye Cumhuriyetine yapıldı

CHP Gaziantep milletvekili Mehmet Gökdağ ” 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimi bir kişiye değil, Laik Türkiye Cumhuriyetine yapılmıştır.”dedi. Bu darbe bir adama değil, Laik Türkiye Cumhuriyetine yapılmıştır CHP Gaziantep milletvekili Mehmet Gökdağ,” partilerle bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.Ayın on beşinden önce de Türkiye aynı sıkıntıları yaşıyor. Güvenlik yok, hayat durmuş gibiydi. Ayın on beşinde olan […]

CHP Gaziantep milletvekili Mehmet Gökdağ ” 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimi bir kişiye değil, Laik Türkiye Cumhuriyetine yapılmıştır.”dedi.
Bu darbe bir adama değil, Laik Türkiye Cumhuriyetine yapılmıştır
CHP Gaziantep milletvekili Mehmet Gökdağ,” partilerle bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.Ayın on beşinden önce de Türkiye aynı sıkıntıları yaşıyor. Güvenlik yok, hayat durmuş gibiydi. Ayın on beşinde olan olayı biliyorsunuz. Bizde CHP milletvekilleri olarak özel bir bilgi edinmiyoruz. Hepimiz televizyondan, çevreden duyduğumuz malum şeyler. Ama şunu toparlayalım; o gün ki olay ülkeye, demokrasiye, laikliğe, ülkenin demokrasi yolunda kazandığı bütün kazanımlara karşı bir darbe girişimiydi.
CHP Her zaman Demokrasi den yana olmuştur
Darbe girişimi başarısızlığı sevinen Gökdağ sözlerine şöyle devam etti,” Çok şükür halkımız darbeye izin vermemiştir. Bu darbe girişiminin önlenmesinde CHP her zaman olduğu gibi demokrasiden yana, laiklikten yana, cumhuriyetten yana tavrını koymuştur. CHP’nin önceden beri uyarılarının doğru olduğu kanıtlanmıştır. Her zaman alnımız açık, başımız dik gezdik. Fakat bugün sokaklarda, mahallelerde daha başımız dik gezme olayıyla karşı karşıyayız. Çünkü tüm söylediklerimiz doğru çıktı. Tabii ki darbe girişiminin bize kazandırdığı bir olay var; herkes, dün karşı çıkan herkes bugün demokrasinin yanında.
Atatürk ve Cumhuriyeti anmayanlar bugün Atatürk ve Cumhuriyetin gölgesine sığınmıştır.
CHP Olarak her zaman Laik Türkiye Cumhuriyetini savunduğunu belirten Gökdağ sözlerine şöyle devam etti,” Biz başından beri bunun Atatürkçülüğün, laikliğin, Cumhuriyetin doğruluğunu kabul ederek geldik, Onlar adını bile anmıyordu. Şimdi herkes demokrasi ile birleşti. Bakın bu çok önemli. Çok önemli bir şey söyleyeceğim. Bugüne kadar adını anmaktan çekindikleri, adını yazdığı yerden indirmeye çalıştıkları , bu ülkenin kurucusu, bizim ilk genel başkanımız Kemal Atatürk’e sarılma gereği hissettiler. Umarım devam eder, umarım ülkenin değerlerinden vazgeçmezler.
OHAL değil, Meclis görev yapmalı
Gökdağ,” Bu darbe girişiminin arkasından bir olağanüstü hal ilan ettiler. Biz olağanüstü hal girişimine dedikleri bu darbe girişiminin ardından TBMM milletvekilleri olarak dik bir duruş sergiledik. Yani bu parlamento bu darbe girişiminin önlenmesinde en önemli neden oldu.Saat bire kadar meclis bombalandı. Ne zaman meclisten ortak, darbeye karşı irade yükseldi o zaman meclise saldırı düzenlendi. Madem durum böyle, bundan sonra ki süreci de biz parlamentodaki partiler sonraki süreci de götürebiliriz dedim. Madem uzlaşma zemini var, madem birlik olduk o zaman bundan sonraki süreci de birlikte yönetebiliriz.
Kurunun yanında yaş yanmamalı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM