Pet Shop
Erdoğan ayakbıcaların sorunu dinledi

Erdoğan ayakbıcaların sorunu dinledi

ABONE OL
12 Nisan 2017 00:13
Erdoğan ayakbıcaların sorunu dinledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • AKP Milletvekili Mehmet Erdoğan Ayakkabıcılarını gezerek onlarını sorunlarını dinleyip,  mecliste çözeceklerini belirtti.

Refarandum oylamalarına  az bir süre kala  çalışmalarını aralıksız sürdüren  AKP Milletvekili Mehmet Erdoğan, ayakbıcıların  hem sorunlarını dinledi, hemde  Evet için destek istedi.

Karşılıksız çeklere ağır cezalar geliyor

Özellikle imalatçıların en büyük sorunu olan  karşılıksız çeklerden dolayı  esnafın mağdur olduğunu  dinleyen Erdoğan,”   Bende esnaflıktan geldim. Karşılıkısz çeklerin bütün emeği çalındığını biliyorum. Hükümet olarak  karşılıksız çekler verenlere  artık çek vermeme,  ağır cezai işlemler gibi  çok ağır cezalar verdik.

Suriyelilerden rekabet  edemiyoruz

Ayakkabı üreticileri Suriyeleri karşımıza imalat açtılar, iyi güzel ama aynı şartlarta mücadele edemiyoruz. Onlar sigortasız çok düşük ücretle Suriyeli çalıştırıyor. Biz ise  işçiye sigorta, stobotaj  yüksek maaş verince  Suriyeliler  işleri çok ucuza mal ediyor ve satıyorlar”dedi,

Kota’ya herkes uyacak

Erdoğan,”  Suriye’den gelen insanlarımız bağrımıza bastık. Onların burada kötü yola düşememesi için bütün  fabrikalara imalatçılara  yüzde 10 kontaj uyguladık. Buna Suriyelilerde uymak zorunda… Bizim gençlerimiz işsiz kalmamalı. Meclis açıldığında bunun ile ilgili  gerekli çalışmalara başlatacağız”dedi.

İstikrar için Evet

Erdoğan,” Türkiye artık koalisyon değil, güçlü yönetimle yönetimeli.   Güçlü yönetim Türkiye’nin nasıl büyüdüğünü gördük. Eğer Başımızda  Cumhurbaşkanı  RECEP TAYYİP ERDOĞAN gibi bir lider olmasayrdı 15 Temmuz’da  darbecilere teslim ulurduk. Onun için Evet  çıkmasıyla ülkemiz Başkanlık sistemiyle   darbecilerin yolu kesilecektir”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r