Pet Shop
Gaziantep Büyükşehir’den yeşil seferberlik

Gaziantep Büyükşehir’den yeşil seferberlik

ABONE OL
10 Ekim 2017 13:48
Gaziantep Büyükşehir’den yeşil seferberlik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte yeşil alanı artırmak amacıyla seferberlik ilan etti. Üç yıl önce 2 milyon 420 bin metrekarelik yeşil alan, bugün 3 milyon 337 bin metrekareye ulaştı. Büyükşehir, iki yıl içerisinde 4 milyon metrekareyi, yeşil alanla süslemeyi hedefliyor.

“Yeşil, benim en hassas yanımdır” sözüyle yeşile verdiği önemi her fırsatta dile getiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin grileştirilen çehresini, yeşille buluşturacak. Yeşile olan hassasiyetini park ve bahçe yatırımlarıyla pekiştiren Şahin, göreve geldiği günden bu güne şehri yeşillendirmeye yönelik hazırladığı projelerde gri alanlara el attı. Yeşil alan meselesinin siyaset üstü olduğunu vurgulayan Şahin, taraflı tarafsız her kesimden tam not aldı. Şahin’in 2014-2017 yıllarında yeşil alanların oluşturulmasına ilişkin yürüttüğü çalışmalar takdirle karşılandı, toplumsal fikir birliği sağlandı.

917 bin metrekare artış sağlandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin’in talimatlarıyla kollarını sıvayan Park ve Bahçe Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, ağır bir sorumluluk yüklendi. Başkanlığa bağlı ekipler, 2014 yılında 2 milyon 420 bin metrekare yeşil alanı, üç yılda 917 bin metrekarelik bir artış sağladı, 3 milyon 337 bin metrekareye getirdi. Büyükşehir, 2018 yılında 3 milyon 750 bin metrekareyi, 2019’da ise 4 milyon metrekareyi yeşillendirmeyi hedefliyor. Burç Ormanı Çevre Düzenleme ve 25 Aralık Kent Parkı çalışmalarına devam eden Büyükşehir, Nizip Şehitler Parkı ve Tüfekçi Yusuf Parkı’nı bitirdi. Gaziantep sınırları içerisinde bulanan parkların, mesire alanların, refüjlerin, cadde ve bulvarlardaki yeşil alanın yanı sıra ağaç ve bitkilerle meydanların bakım, temizlik, gübreleme, sulama, çim biçim çalışmalarını yürüten Park ve Bahçe Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, 7 gün 24 saat yeşil alan üzerinde yoğunlaştı. Başkanlık çalışmalarıyla ilçelerde, 248 bin 550 metrekare alan yeşillendirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r