[wp-story id="118872"] GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ VE AK PARTİ GENEL SEKRETERİ ABDULHAMİT GÜL: – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.859,5000
 • EURO
  $1,1031
 • ALTIN
  $63.951,0800
 • BIST
  1,1624
GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ VE AK PARTİ GENEL SEKRETERİ ABDULHAMİT GÜL:

GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ VE AK PARTİ GENEL SEKRETERİ ABDULHAMİT GÜL:

“23 Nisan, egemenliğin millete verildiği gündür” Halkımızın egemenliğinin, milli iradenin tecelli ettiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasimizin gelişmesi ve ülkemizin kalkınmasının en büyük güç kaynağıdır. Türkiye, yokluklar içerisinde var olma mücadelesi veren bir durumdan, bugün dünyanın saygın ülkelerinden birisi haline gelmişse bunda Türkiye Büyük Millet Meclisimizin payı gerçekten de çok büyüktür. 23 Nisan, […]

“23 Nisan, egemenliğin millete verildiği gündür”

Halkımızın egemenliğinin, milli iradenin tecelli ettiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasimizin gelişmesi ve ülkemizin kalkınmasının en büyük güç kaynağıdır. Türkiye, yokluklar içerisinde var olma mücadelesi veren bir durumdan, bugün dünyanın saygın ülkelerinden birisi haline gelmişse bunda Türkiye Büyük Millet Meclisimizin payı gerçekten de çok büyüktür.

23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür; yönetimde egemenliğin millete verildiği gündür, milletin geleceğinin çocuklara emanet edildiği gündür. 23 Nisan, tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olması bakımından da ayrı bir öneme sahiptir. Dünyada böyle milli bir günü, çocuk bayramı olarak kutlayan başka bir ülke yoktur. 23 Nisan 1920 ülkemizde, diğer bazı ülkelere örnek olacak şekilde, halkın yönetime katılmasının kabul edildiği tarihtir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi; Birinci Meclis’ten itibaren vatan ve millet davasının sembolleştiği yerdir. Meclis’imiz kurtuluş savaşını, milli mücadeleyi yönettiği için kurucu ve Gazi Meclis unvanını taşımaktadır. Meclis’imiz milli iradenin vücut bulduğu yer olduğunu 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında da göstermiştir. Milletimiz ve milletvekillerimiz bombalanma pahasına milletin iradesine sahip çıkmıştır ve Meclisimiz bir kez daha gazi olmuştur.

15 Temmuz gecesi milli iradenin sembolleri olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hedef alınmış

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM