Pet Shop
GERİCİLERE VE BÖLÜCÜLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ

GERİCİLERE VE BÖLÜCÜLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ

ABONE OL
9 Ocak 2017 17:11
GERİCİLERE VE BÖLÜCÜLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

7 Haziran seçimlerinin hemen ardından hayatımıza adeta kabus gibi, artarak giren terörün, kalleş ve kanlı yüzünü, yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul’da, ardından da dün İzmir’de bir kez daha gördük, her ne olursa olsun biz gençler terörün her türlüsüne; gericilere ve bölücülere geçit vermeyeceğiz!

İstanbul katliamının ardından, duruma tepkilerini gösteren ve bir çoğumuzun sosyal medyada izlediği videodan hatırlayacağı üzere, yalnızca laikliğe vurgu yapan ve laikliği savunan yaşıtlarımız, tutuklanarak gözaltına alındı.

Halkın içerisinde, sokakta, kahvede, hiçbir şiddet eylemi içermeyen, sadece bilgilendiren, cesaretlendiren ve doğru yolu gösteren bu açıklamadan korktular!

Bu gözaltı ve tutuklamalarla gerçek yüzlerini bir kez daha göstermiştir.

Onlar da iyi bilmektedir ki, fikirler; akla ve mantığa bir kez yerleştiği zaman, bir kez yayılmaya başladığı zaman, onu durdurmak imkansızdır.

İşte bu yüzden, Dünya’daki tüm baskı ve zulümler kaybetmiştir. Fikirlere tahammülü olmayan herkes de bundan sonra kaybetmeye mahkum olacaktır.

Bizler bildiklerimizi, her zaman aynı inançla ve cesaretle söylemeye kararlıyız.

Cumhuriyetin ve demokrasinin temel taşı olan laikliği her ortamda ve her koşulda savunmaya devam edeceğiz.

Laik Türkiye’nin, bizlere Atatürk’ümüzden miras kaldığını, laikliği savunmanın anayasal bir hak olduğunu anlatacağız.

Tutuklanan arkadaşlarımızın okuduğu metne gençlik olarak imzamızı atıyoruz ve buradan tekrar ediyoruz:

Bunlar katliamlarıyla hayatı bize zulmetmeye çalışan insanlardır. Artık yeter, artık buraya kadar. Bundan sonra mahallemizde, üniversitelerimizde ne IŞİD’ciye ne de herhangi bir cihatçı gerici çeteye izin vermeyeceğiz. Gericiliğin karşısında yükseltilmesi gereken bir bayrak vardır. Bu bayrağın adı da laiklik bayrağıdır. Bugün laiklik demek özgürlük demek, kardeşlik demektir. İnsanca bir yaşam mücadelesi demektir.

Ve Bizler söz veriyoruz Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey ilçe Gençlik Kolları olarak gericiliğe ve tek adamlığa izin vermeyeceğiz.

Bu ülke hepimizin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r