Pet Shop
DOLAR

17,9331

-0.03%
EURO

18,4099

-0.71%
ALTIN(gr)

1.038,51

0,60%
BİST 100

2864.25

0,60%
Gıda üreticilerine hedef pazarlar anlatıldı

Gıda üreticilerine hedef pazarlar anlatıldı

ABONE OL
17 Ağustos 2017 15:59
Gıda üreticilerine hedef pazarlar anlatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Ticaret Borsası, gıda sektöründe yer alan üyelerine yönelik düzenlediği toplantı tamamlandı.

Gaziantep Ticaret Borsası’nde gerçekleştirilen “Gıda Ürünleri Sektöründe Rekabetçiliğin Arttırılması Ve Güç Birliğinin Sağlanması UR-GE Projesi” ihtiyaç analizi kapanış toplantısı tamamlandı. Gaziantep Ticaret Borsası’nın (GTB) koordinasyonunda, Ekonomi Bakanlığının destekleriyle gerçekleştirilen toplantıya, Ur-Ge projesinde yer alan firmaların temsilcileri katıldı. Toplantıda ihtiyaç analizinin amaç ve teşhis düzeyleri hakkında katılımcılara bilgiler veren Strateko Ekonomik Araştırma ve Danışmanlık Merkezi Koordinatörü Funda Suran, projede yer alan üyelerle yaptıkları görüşmelerde, sektörün küresel pazarlardaki durumunun ve rekabetçiliğini engelleyen unsurların tespit edildiğini ifade etti. Daha önce gerçekleştirilen ihtiyaç analizi toplantısı sonrası firma temsilcilerine ziyaretler gerçekleştirerek anketli değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Suran, “Bu görüşmeler ışığında kümemizde bulunan 30 firmanın ciro aralıkları, ürün çeşitleri, üretim kapasiteleri, alt yapı durumları ve istihdamları hakkında bilgiler edinerek hedef pazarlarda izleyeceğimiz yol haritamızı oluşturduk” dedi.

Oluşturulan küme yol haritası hakkında bilgi veren Suran, yaptığı sunumda, “İhtiyaç analizi sürecinde firmaların uluslararası rekabetlerini geliştirebilmek için ihtiyaç duyulan alanlar tek tek mercek altına alınarak, firmalar arasında geliştirilebilecek iş birliği alanları belirlendi. Küme yönetimine yol haritası niteliğinde bir belge sunabilmek amacıyla özellikle hedef pazarların saptamasına büyük önem verildi. Bu bağlamda Kümenin vizyonunu, ‘Öncelikle Ulusal Arenada Rekabetçilik Kazanarak Doğru Hedef Pazarlara İhracat Sağlamak olarak belirledik” diye konuştu.

Suran, ayrıca katılımcılara gıda üreticisi ülkelerin üretim ve ihracat miktarları ile belirlenen hedef pazarlar hakkında da bilgiler paylaştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r