“İNTİHARIN GENEL PROVASI” ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

“İNTİHARIN GENEL PROVASI” ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

ABONE OL
23 Ocak 2018 21:41
“İNTİHARIN GENEL PROVASI” ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından kültür etkinlikleri kapsamında Duşan Kovaçeviç’in yazdığı, Bilge Emin’in Türkçeye çevirdiği “İntiharın Genel Provası” adlı yetişkin tiyatro oyunu sahnelendi.

Büyükşehir Konferans Salonunda sahnelenen Emir Kustrika’nın “Underground” filminin senaristi Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi olan “İntiharın Genel Provası”, tiyatro severler tarafından beğeniyle izlendi.

Kovaçeviç’in yazdığı, Bilge Emin’in Türkçeye çevirdiği, Emrah Eren’in rejisiyle sahnelenen ‘İntiharın Genel Provası’ oyununda iyiliğe kötülüğe, sevgiye nefrete, sistemin çarkları içinde debelenen insanın içine düştüğü çıkmazlar mizah ve ironiyle ele alınarak anlatıldı. Kadir Çermik, Selen Öztürk, Erdem Akakçe ve Fatih Koyunoğlu’nun rol aldığı oyunda, enstrümanlar, şarkılar, danslar eşliğinde oyun sahnelendi. Güçlü ve yaratıcı oyuncu kadrosuyla, izleyenleri sürprizlerle dolu bulmacaya, gizemli maceraya sürükleyen oyun, 2 perdeden oluştu.

Oyunun sonunda, GASKİ Destek Hizmetler Daire Başkanı Berra Ülgey, oyunculara çiçek verdi.

OYUNUN KONUSU

Tuna köprüsüne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dâhil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r