[wp-story id="118872"] Karaduman merkezin adayı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.833,7900
 • EURO
  $1,0969
 • ALTIN
  $62.608,9000
 • BIST
  1,1650
Karaduman merkezin adayı

Karaduman merkezin adayı

Milletvekilliği başvuru formunda tanındığı ilçeler kısmında ilk sırada Şahinbey ve ikinci sırada ise Şehitkamil ilçesi yazan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Menderes Karaduman, “30 yıldır merkezde siyaset yapıyorum. İşadamları ve sanayicilerin tamamına yakını beni tanır. O yüzden merkez dedim, merkeze talibim” dedi. GAZİANTEP’TE TANINAN SİYASETÇİ Gaziantep İl Genel Meclisi’nin son Başkanı ve Ak Parti Gaziantep […]

Milletvekilliği başvuru formunda tanındığı ilçeler kısmında ilk sırada Şahinbey ve ikinci sırada ise Şehitkamil ilçesi yazan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Menderes Karaduman, “30 yıldır merkezde siyaset yapıyorum. İşadamları ve sanayicilerin tamamına yakını beni tanır. O yüzden merkez dedim, merkeze talibim” dedi.

GAZİANTEP’TE TANINAN SİYASETÇİ

Gaziantep İl Genel Meclisi’nin son Başkanı ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Mehmet Menderes Karaduman, 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçiminde milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.  Başvuru formunda merkez ilçelerden birinden aday olmak doğrultusunda görüş belirttiği öğrenilen Karaduman, kendisini aradığımızda bunu doğrulayarak şunları söyledi:”Benim doğduğum ve yaşadığım şehir Gaziantep. 30 Yıldır merkezde siyaset yapıyorum. İş adamları ve sanayicilerin tamamına yakını beni tanır. İl genel meclis başkanlığı yaptığım dönemde hizmet ağımızın çok büyük bölümü, yüzde 90’a yakını merkezdeydi. Başta milli eğitim olmak üzere kültür, turizm, spor, güvenlik yatırımları dahil bir çok konuda çalışmalar yaptık. O yüzden merkez dedim.”

PARTİMİN NEFERİYİM

7 Haziran Milletvekili seçiminde 11. Sıra Milletvekili Adayı olan Mehmet Menderes Karaduman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüş ve önerileri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Mehmet Menderes Karaduman, bugüne kadar yapılan tüm seçimlerde kendi bölgelerinde seçim çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürdüğünü dile getirerek, “Aday olduğum veya olmadığım tüm seçimlerde teşkilatlarımızın tamamının çalışmalarına katıldım. Partimizin daha fazla oy alabilmesi için yoğun çaba harcadım. Bundan sonra da partimin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğim” dedi.

ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTI

Gaziantep’in milli görüş geleneğinin önemli isimlerinden Mehmet Menderes Karaduman, İl genel meclis başkanlığı yaptığı süre içerisinde tüm konuları yakından takip ettiğini, önemli projelere imza attıklarını dile getiren Karaduman, “Bir işi yapmakla bilmek aslında aynı şeydir. Örneğin kadın doğum uzmanı olmak için doğum yapmaya gerek olsaydı, tüm kadın doğumcular bayanlardan oluşurdu. Siz konuları iyi bildiğinizde, onu bir fiil yapmanıza gerek yok. Önemli olan şey şehirde yaşayan insanların istek ve taleplerini bilmek ve ona göre uyum içerisinde adım atmaktır” diye konuştu.

UZLAŞMACI YAPISIYLA TANINIYOR

Siyasi yaşamına Refah Partisi’nde başlayan ve arkasından Fazilet Partisi Gaziantep Kurucu Üyesi olarak siyasi yaşamını sürdüren Mehmet Menderes Karaduman, Ak Parti kuruluşunda Gaziantep İl Kurucu Üyesi oldu. Karaduman Ak Parti’de Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı yaptı. 17 yıldır bir fiil Ak Parti’de siyasi yaşamını sürdüren Mehmet Menderes Karaduman İl Genel Meclisinin son başkanı oldu. İl Genel Meclisi Başkanlığı döneminde mecliste tüm kararların oy birliğiyle alınmasında uzlaşmacı yapısını ortaya koyan Karaduman, Gaziantep’te eğitim, sağlık ve köylere hizmet konusunda önemli projelere imza attı.

TABAN ONU SEVİYOR

Karaduman, mütevazi yaşamı ve kentin tamamına hitap eden yönüyle Gazianteplilerin sevdiği simalar arasında yer alıyor. Siyasi yaşamının yanında sivil toplum kuruluşlarında da önemli görevlerde bulunan Mehmet Menderes Karaduman, Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği, Diyanet Vakfı ve İpek Yolu Kalkınma Ajansı gibi önemli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. Karaduman’ın Gaziantep genelinde İl Genel Meclisi başkanlığı yaptığı süre içerinde başarılı çalışmalarından dolayı özelikle eğitim, alt yapı, sağlık, turizm alanında yoğun ve başarılı çalışması çok olumlu bir algı oluşturmuş olması siyasi karşılığa dönüşmesi çok yüksek ihtimal olarak görülüyor. Ak Parti tabanı ve toplumun tüm katmanları tarafından sevilen Mehmet Menderes Karaduman’ın aday olması halinde Ak Parti tabanında ve Gaziantep genelinde yüksek karşılık görmesi bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM