UA-123728131-1
reklam

rolex watch replica tie offers the perfect twin extension procedure.

 • DOLAR
  $3.262,4600
 • EURO
  $0,7621
 • ALTIN
  $42.583,7600
 • BIST
  1,1405
Oba Hendek’te yeni yatırımlar için kolları sıvadı

Oba Hendek’te yeni yatırımlar için kolları sıvadı

Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret ederek Oba Makarnanın yeni satın aldığı tesislerde gerçekleştireceği yatırımları anlattı.

Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret ederek Oba Makarnanın yeni satın aldığı tesislerde gerçekleştireceği yatırımları anlattı.

Yıldız Holding ve Japon gıda devi Nissin Foods Holdings ortaklığıyla kurulan Nissin Yıldız şirketinin Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Piyale makarnaya ait olan makarna, irmik ve un üretim tesislerini satın alan sektörünün lideri Oba Makarna satın aldığı tesislerde yatırımlar için kolları sıvadı. Sakarya’nın Hendek ilçesinde yer alan tesislerde inceleme yapan Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret ederek gerçekleştirilecek olan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Oba markasıyla un sektörüne de adım atacaklarını ve bölgede yapılacak yatırımlarla istihdamın da arttırılacağını ifade eden Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü Hendek’te Oba ailesi olarak bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

Hendek’e 25 Milyon Euro’luk Ek Yatırım

Oba Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, Hendek’te satın alınan tesislerinin günlük 300 ton makarna ve 200 ton un üretim kapasitesine sahip olduğunu, yeni alınan tesislere 25 milyon Euro’luk ek yatırım planladıklarını belirterek “Oba Makarna günlük 1100 ton olan günlük üretim kapasitesini Hendek’te yeni satın alınan tesisle birlikte günlük makarna üretim kapasitesinin 1400 tona çıkardı. Planlanan 25 milyon Euro’luk ek yatırımlarla birlikte Oba Makarnanın günlük 1800 ton makarna üretim kapasitesine ulaşacaktır. Elbette bu yatırımla birlikte istihdam alanında da önemli bir istihdam sağlanacaktır” dedi.

Oba Sakarya’da Un Üretimine de Giriyor

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında bilgiler veren Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, yeni satın alınan tesislerde Oba Grup’un un üretimine de gireceği ve buradaki mevcut kapasiteyle günlük 200 ton un üretim gerçekleştirileceğini belirtti. Özgüçlü Hendek Oba tesislerinde dünyanın en stratejik ürünü olan un sektörüne adım atılmasıyla birlikte tüketicilere Oba markası altında paket ve dökme ürün çeşitlerini sunacaklarını da belirtti. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Oba Grup tarafından gerçekleştirilecek yatırımların bölge ekonomisine ve istihdam artışına olumlu katkılar sağlayacağına inandıklarını ifade ederek, yerel yönetim olarak üzerlerine düşenleri fazlasıyla yapacaklarını belirtti. Başkan Püsküllü ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü’ye teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM