SON DAKİKA

Özseven:Odaların sesi çıkmıyor

Bu haber 06 Kasım 2019 - 16:16 'de eklendi ve 9087kez okundu. kez görüntülendi.

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven, “Esnafı veya sanayiciyi ilgilendiren konularda  onların cebinden çıkabilecek parayı veya onları sıkıntıya sokacak durumlarda Ticaret Odalarının ve Sanayi odalarının sesi çıkmıyor. Onların da kendi üyeliklerinin haklarını korumak gibi bir zorunlulukları var” dedi.

ODALARIN SESİ ÇIKMALI

Sunumlarını Meslek İçi Mevzuat Eğitim Komisyonu Başkanı Smmm Murat Çelik, Bağımlı Çalışanlar Komisyonu Başkanı Smmm Metin Şahin, Meslek İçi Mevzuat Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcısı Smmm Tuncay Ünverdi’nin yaptığı seminerin açılışında bir konuşma yapan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven mükellefleri bilgilendirme konusunda Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Sanayi Odasının daha çok seslerinin çıkması gerektiğini söyledi.

LOBİLERİ GÜÇLÜ

Özseven, “Onların da kendi üyeliklerinin haklarını korumak gibi bir zorunlulukları var .Burada firma sahiplerini de görüyorum. Duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Var olan burada firma sahiplerine söylüyorum ve rica ediyorum diyorum ki; lütfen Ticaret Odaları veya Sanayi Odalarına kendi haklarını savunmaları için bir baskı kursunlar. Sonuç alabileceklerini inanıyorum. Çünkü onların lobileri çok güçlü” dedi. Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Genel Sekreteri Hikmet Güneş ise kent gündemine dair Millet Bahçesi ve yıkılması planlanan valilik binası konusunda meslek mensuplarına bilgi verdi.

UA-76681437-2