[wp-story id="118872"] REFERANDUM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.843,4000
 • EURO
  $1,1427
 • ALTIN
  $61.598,0900
 • BIST
  1,1601
REFERANDUM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

REFERANDUM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

  Referandum kararının alındığı ilk günden bu yana sahalara inerek vatandaşlarla bire bir görüşüp neden EVET denilmesi gerektiğini anlatan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, esnafla bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı Hükumet Sistemi ve yeni anayasa için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Başkan Tahmazoğlu, ekibi […]

 

Referandum kararının alındığı ilk günden bu yana sahalara inerek vatandaşlarla bire bir görüşüp neden EVET denilmesi gerektiğini anlatan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, esnafla bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı Hükumet Sistemi ve yeni anayasa için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Başkan Tahmazoğlu, ekibi ile birlikte Şahinbey İlçesi’nde bulunan tüm mahalleleri ve alanları tek tek gezerek vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Sistemini ve yeni anayasanın gerekliliğini anlatıyor. Halkın yoğun ilgisi karşısında duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Tahmazoğlu, çalışmalarını 16 Nisan gününe kadar etkin bir şekilde sürdüreceğini ifade etti.

İSTİKRARSIZLIK ORTADAN KALKACAK

Referandum çalışmalarına esnaf ziyaretleriyle devam eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Türkiye 16 Nisan’da bir halk oylamasına gidecek. Bu, Türkiye’mizin siyasi ve ekonomik istikrarı açısından çok büyük bir önem arz ediyor. Buradaki en önemli şey daha önce yaşanan siyasi istikrarsızlığı ortadan kaldıracak bir anayasa değişikliği olacak. Bu sistemde halk Milletvekilini de Cumhurbaşkanını da kendisi seçecek. Yapılan seçim sonrasında da aynı gün hükümet kurulmuş olacak. Daha önce koalisyonlarla yönetilen ve geride kalan ülkemiz bu sıkıntısını ortadan kaldırmış olacak. Özellikle gençlerimize önemli imkânlar sunulacak 18 ile 24 yaş arasında 9 milyon gencimiz var. Bunlarında hukuki olarak önü açılmış olacak. Anayasa değişikliği ile yargımız tarafsız ve bağımsız hale gelecek. Yaptığımız ziyaretlerde de bu değişiklikleri anlatıyoruz ve vatandaşlarımız da EVET yönünde oy kullanacaklarını beyan ediyorlar. İnşallah 16 Nisan da halk oylaması büyük bir EVET ile kabul edilecek ve ülkemizin hem siyasi hem de ekonomik anlamda sıçrama yapmasına büyük vesile olacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM