[wp-story id="118872"] ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 6.020 BİNA KAMULAŞTIRDI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.989,3300
 • EURO
  $1,0048
 • ALTIN
  $58.928,1300
 • BIST
  1,1595
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 6.020 BİNA KAMULAŞTIRDI

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 6.020 BİNA KAMULAŞTIRDI

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 6 yıl önce başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini ve bu güne kadar 6.020 binanın kamulaştırılarak yıkıldığını açıkladı. Şahinbey Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kamulaştırdığı binaların yıkımını sürdürüyor. Yol genişletme çalışmaları kapsamında Özdemirbey Caddesi’nde kamulaştırılan binaların yıkımına katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe genelinde 5 […]

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 6 yıl önce başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini ve bu güne kadar 6.020 binanın kamulaştırılarak yıkıldığını açıkladı.

Şahinbey Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kamulaştırdığı binaların yıkımını sürdürüyor. Yol genişletme çalışmaları kapsamında Özdemirbey Caddesi’nde kamulaştırılan binaların yıkımına katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe genelinde 5 bölgede kentsel dönüşüm çalışması yaptıklarını söyledi.

6 YILDIR KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ

Kentsel dönüşüm çalışmalarının 6 yıldır yoğun şekilde sürdüğünü ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Şu anda 5 ayrı bölgede yaptığımız kentsel dönüşüm kapsamında 6.020 adet bağımsız alan kamulaştırıldı ve yıkıldı. Bu çok ciddi bir rakam 6 bin 20 kişiyle tek tek anlaşmak, yerlerini satın alıp, kamulaştırmak ve yıkmak, kolay bir iş değil. Hiç bir yıkımımızda olay çıkmadı. Hepsini olaysız, gönül rızasıyla gerçekleştirdik. Binalara baktığımız da hepsi yığma yapılmış, depreme dayanıksız. Allah korusun bir deprem anında bu binaların hepsi insanların üzerine çökecek. Bu binaları yıkıp, depreme daha dayanaklı, aralarında sosyal donatıları olan, yaşanabilir alanlar oluşturuyoruz. 6 binden fazla binanın inşaatını tamamladık. 3 bine yakın binamızın da inşaatı sürüyor” diye konuştu.

İLK DARBEYİ BAŞKAN VURDU

Şahinbey Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen yıkımda ilk darbeyi ise Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu vurdu. 5 katlı binanın yıkım çalışmasına katılan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, kepçe ve delici iş makinesi ile yaklaşık 30 dakika işçilerle birlikte çalışarak, binayı yıkıma hazır hale getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM