SON DAKİKA

Uyuşturucuyla  Mücadele et

Bu haber 12 Ocak 2018 - 12:04 'de eklendi ve 260 kez okundu. kez görüntülendi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uyuşturucu konusuna önem verdiklerinin altını çizen Muhittin Taşdoğan; “Biz bu konuyu geçiştirmiyoruz. Biz uyuşturucuyla mücadeleyi terörle mücadeleyle neredeyse eş anlamlı görüyoruz ve ikisi arasında bağlantı olduğunu da düşünüyoruz. Bu konuda doğru yapılan şeylere destek oluyoruz. Doğru yapılmayan şeyleri de söylüyoruz. Bizim bu konuyla ilgili ‘Asil Kanını Kirletme’ projemiz var. Mücadeleyle ilgili içişleri bakanlığımızın tutumu hoşumuza gidiyor.” sözlerine yer verdi.

 

 

BASIN MENSUPLARIMIZ TOPLUMUN SESİ

 

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Muhittin Taşdoğan şu ifadelere yer verdi; “Demokrasinin vazgeçilmezi olan halkın haber alma hakkı, siz kıymetli gazetecilerimizin omuzlarında büyük bir görev ve sorumluluk doğurmaktadır. Mesleğini bu görev ve sorumluluk bilinciyle ifa eden siz değerli gazetecilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Vatandaşlarımız adına gözlemleyip yaşananları kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de bazen ailesinden bile fedakârlıkta bulunarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan Basın mensuplarımız, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri geldiğinde canlarını ortaya koyarak görev yapmaktadırlar. Özgür ve tarafsız bir basının varlığı şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biridir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyor, aile bireyleriyle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. Aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmiş basın mensuplarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

UYUŞTURUCU KULLANIMI KARTOPU GİBİ BÜYÜYOR

 

Uyuşturucu ile mücadele için yapılan projelere gereken desteği vereceklerinin altını çizen Muhittin Taşdoğan; “Uyuşturucu kullanma yaşı 10’a ölüm yaşı ise 12’e kadar inmiştir. Uyuşturucu kullanımının yuvarlanan bir kartopu gibi sürekli büyüdüğü ortadır. Son on yılda, yeterli sayıda merkez açılmadı, uzman personel yetiştirilemedi. Dahası, var olan bazı merkezler kapatıldı! Gaziantep’te 2009 ve 2013 yıllarında yapılan operasyonlarda 5 bin 357 olay meydana gelirken 9 bin 253 şüpheli gözaltına alındı ve bunların 7 Bin 324 ‘ü serbest bırakıldı. Uyuşturucu ile mücadelenin acil tedavi kısmı Sağlık Bakanlığı’na, yani AMATEM’lere bağlı. Rehabilitasyondan sorumlu olan ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı. Bu kurumların çalışma ve projelerini artırması için gereken destek ne ise vermeye hazırız. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir.”

 

BU KONUYU GEÇİŞTİRMİYORUZ

 

Uyuşturucu konusuna önem verdiklerinin altını çizen Muhittin Taşdoğan; “Biz bu konuyu geçiştirmiyoruz. Biz uyuşturucuyla mücadeleyi terörle mücadeleyle neredeyse eş anlamlı görüyoruz ve ikisi arasında bağlantı olduğunu da düşünüyoruz. Bu konuda doğru yapılan şeylere destek oluyoruz. Doğru yapılmayan şeyleri de söylüyoruz. Bizim bu konuyla ilgili ‘Asil Kanını Kirletme’ projemiz var. Gücümüzün yettiği kadar çalışıyoruz. Benim çocuğum yapmaz demekten vazgeçmemiz gerekiyor. Çünkü ulaşmak kolaylaştı. Ama emniyet güçlerinin çalışmalarını da ilgiyle takip ediyoruz. Mücadeleyle ilgili içişleri bakanlığımızın tutumu hoşumuza gidiyor.” sözlerine yer verdi.

 

TOPLUMUMUZU BİLİNÇLENDİRMELİYİZ

 

Son haftalarda cinayet sayılarının arttığına ve asayiş haberlerinin sayısının hat safhaya ulaştığına değinen Taşdoğan; “Şehrimizde olaysız, cinayetsiz gün kalmamıştır. Türk toplumunun yaşadığı sorunların en temel göstergesi, suça yönelme oranları ve sağlık problemlerindeki artış. Araştırmalar ekonomik sıkıntıların ve zor yaşam koşullarının bu iki vakayı Türkiye’de git gide artırdığını gösteriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan verilere göre, son 5 yıla ait antidepresan ve benzer özelliklerdeki ilaçların kutu bazında tüketim miktarları da dikkat çekici. Son 5 yılda tüketilen toplam ilaç ise 211 milyon 577 bin 20 kutu oldu. Bu durum ruh sağlığının suç eğilimini artırmaktadır. Bu konuda da ciddi çalışmalar yapılmalı ve asayiş olaylarını azaltmak için toplumumuzu sık sık bilinçlendirmeliyiz. İleri de tıpkı uyuşturucu gibi ülkemizin ve şehrimizin başına büyük bir sorun olarak tırmanan şiddet ve asayiş olayları gelecektir. Bu veriler TÜİK’te, Sağlık Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı’nın sitelerinde mevcut. Resmi verileri takip ediyoruz.” dedi.

 

 

HASTALIK BAKANLIĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR

 

Şehir hastanelerinin yanlış bir uygulama olduğunu dile getiren Muhittin Taşdoğan şu şekilde konuştu; “Şehir Hastaneleri yanlış bir projedir. Şehir hastaneleri yapıldıktan sonra yüzde 70 doluluk oranı garanti edilmiştir. Bu devletimizi ve milletimizi sıkıntıya sokacak bir durumdur. Yarın ne kadar hastane geleceğini, ful çalışıp çalışamayacağınızı bilemezsiniz. Görünen o ki Sağlık Bakanlığı, hastalık bakanlığı olmaya devam ediyor. İnşallah yakında sağlık bakanlığı olur.”

 

KAMU HASTANELER BİRLİĞİ YANLIŞ BİR PROJEYDİ

 

Sağlık Bakanlığı’ndaki yapılanma değişikliğinin doğru bir uygulama olduğunun altını çizen Taşdoğan; “Kamu Hastaneler Birliği yanlış bir projeydi. Kamu Hastaneler Birliği hem yerli medikal üreticilere hem de hizmet sunumuna sıkıntı veren bir uygulamaydı. Bundan vazgeçilerek yeniden hastane müdürlüğü sistemine dönülmesi doğrudur. Bu anlamda Gaziantep’te de yeni yapılanma, yeni görevlendirmeler oluyor. Atamalar ve görev değişiklikleri sonunda Milliyetçi Hareket Partisi olarak belli bir süre hizmetlerini görmek isteriz. Hizmetlerini gördükten sonra doğrularına doğru, yanlışlarına yanlış diyeceğiz.” dedi.

 

BU BİR İTTİHAT ÇALIŞMASI DEĞİLDİR

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı için partisinin aday çıkarmayacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleneceğini açıklaması hakkında konuşan Taşdoğan; “Sayın Genel Başkanım basın mensuplarıyla buluşmasında gerekli bütün açıklamaları yaptı. Grup toplantısında da bu konuyla ilgili açıklamaları yaptı. Artık Türkiye yeni bir döneme girdi. Bu yeni dönemde Devlet Beyin sözünün üstüne söz olmaz. Söylenecek her şey Sayın Genel Başkanım tarafından söylendi. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi bu bir ittihat çalışması değildir. Biz farklı partiyiz onlar farkı partiler. MHP’nin erken destek açıklaması hiç tuhaf değil. 49 yıllık bir parti nasıl strateji geliştireceğini biliyordur. Bizim de ülkenin durumuyla ilgili gelişmeler neticesinde Genel Başkanımız doğru zamanda, doğru yerde, doğru karar verme konusunda Türk Siyasetinin zirvesinde olduğu için bunun yanlış bir zamanlama olduğu eleştirisi doğru bir eleştiri değildir.”

 

OĞUZELİ’DE MUCİZE YARATTI

 

Gaziantep’te hangi belediyeyi başarılı buluyorsunuz sorusuna Oğuzeli Belediyesi olarak yanıt veren Muhittin Taşdoğan; “Zor şartlar altında hizmet ediyoruz. Büyükşehir yasası yanlış bir yasaydı, meclisten geçerken de muhalefet etmiştik. Büyükşehir yasasının azizliğiyle ve Büyükşehir’e rağmen Oğuzeli’nde hizmet üretebilmek büyük bir başarıdır. İlçe belediyesine gelen bütçenin yüzde 45’i direkt olarak Büyükşehirlere geçiyor, kısıtlı bütçeyle, kısıtlı imkanlarla Oğuzeli’nde mucize yaratan Sayın Belediye Başkanını tebrik ve takdir ediyorum. Türk milliyetçilerinin olmadığı her belediye başarısızdır. Milleti seven, millete aşk ile bağlı olan Milliyetçi Hareket Partililerdir, millete hizmete de aşk ile bağlıyız.” şeklinde konuştu.

 

ÇOK FAZLA ŞİKAYET VAR

 

Şehir yapılanması nedeniyle vatandaşların yaşadığı sorunlardan da bahseden Taşdoğan; “Çok fazla sorun var, vatandaşın TOKİ diye bildiği kentsel dönüşüm projelerindeki uygulamalarla ilgili çok fazla şikayet var. Bu tür dönüşümler yapılırken kardan uzak durulmalı, devletin kurum ve kuruluşları özel sektör işletmesi değildir, millete hizmet yerleridir. Dairelerin kendi arsalarından daha pahalı olduğuna dair şikayetler var, yaşam alanları ve yapılan hizmetin kalitesi ile ilgili şikayetler var.” ifadelerini kaydetti.

 

TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ

 

FETÖ davaları hakkında da konuşan Muhittin Taşdoğan; “FETÖ davalarında Türk adaletine güvenmek gerekiyor. Her yerde sorun var ama biz güveniyoruz. Türk adaletinin bağımsız ve özgür biçimde ilerleyeceğine inanıyoruz. Hakim ve Savcılarımız kısa sürede bu davaları neticelendirmeye başladılar ve devam edecekler.” dedi.

 

GİDENLE GELENİ KARŞILAŞTIRMAK GEREKİYOR

 

MHP’den İYİ Parti’ye geçiş olmasıyla ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Taşdoğan; “Partimizden istifa ve katılım oluyor. Kamu görevlerine atanan, işlerinin yoğunluğu nedeniyle ayrılanlar, şehrimizden ayrılanlar var. Tabii ki başka partilere geçen arkadaşlarımız da var. Gidenle geleni karşılaştırmak gerekiyor. Kasım 2016’da Gaziantep genelinde 264 kişi vardı. Katılım oranımız ise 2 bin 274 kişiydi.” şeklinde konuştu.

UA-76681437-2