SON DAKİKA

“18 MART DİRİLİŞ DESTANIDIR”

18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü kutladıklarını hatırlatan CHP İl Başkanı Lütfü Demir, “Çanakkale Zaferi, asrın en güçlü ordularına karşı kazanılmış bir diriliş destanıdır” dedi.

Bu haber 18 Mart 2019 - 15:38 'de eklendi ve 1229 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada ” Çanakkale Zaferi, asrın en güçlü ordularına karşı kazanılmış bir diriliş destanıdır” dedi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünü kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Demir, “Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde vatanı için tüm varlığını ortaya koyduğu bu şanlı mücadelenin 104. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN ZAFER

Çanakkale Zaferi’nin tarihin akışında çok önemli bir nokta olduğunu belirten Demir, “Türk Milletinin binlerce şehit vererek elde ettiği bu zafer, milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştirmiştir. Çanakkale ruhunun artarak devam etmesi temennisi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ay-yıldızlı bayrağımız için canlarını vermekten bir an olsun bile çekinmeyen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”dedi.

UA-76681437-2