Ak partiler Buluştular

Ak partiler Buluştular

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı'nda katıldı.

ABONE OL
14 Kasım 2022 14:16
Ak partiler Buluştular
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak parti Büyükşehir Belediye Başkanları Gaziantep’te buluştular…Ö zhaseki, Muhalefet partilerinin yönettiği belediyelerde hizmet yerine algı yapıldığını vurguladı. Gaziantep’in bir dönem CHP’nin kalesi olduğunu hatırlatan Özhaseki, “Gaziantep denince akla CHP geliyordu. Bu algıyı da değiştirdik” dedi. Eski belediye başkanı Asım Güzelbey’in de katıldığı toplantıdan sonra Özhaseki, idarecilerle birlikte Vali  Davut Gül’ü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i  ziyaret ederek mevcut çalışmaları, devam eden projeleri ve şehrimizin yatırımlarıyla ilgili bilgi aldı. AK Parti Gaziantep İl Danışma Meclisi Toplantısına da katılan Özhaseki, “Davamıza gönül vermiş fedakâr ve cefakâr teşkilat mensubu kardeşlerimizle büyük bir heyecan ve coşku içerisinde gerçekleştirdik” mesajını verdi.

ARASA MEYDANINI ZİYARET ETTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, beraberinde Başkan Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl başkanı Eyüp Özkeçeci ve eski başkan Asım Güzelbey ile Arasa Meydanında esnaflarları ziyaret ederek bilgi aldı.  Ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek gastronomi turizmine kazandırılan Udma Peynir Müzesi’ni ziyaret eden Özhaseki “Gazi şehrimizin yöresel tatlarının tanıtılması ve yaşatılması için gayret gösteren Şahin’i tebrik ediyorum” dedi.  Özhaseki, AK Parti belediyelerinin hizmet ve sosyal belediyecilik yaptığını vurgulayarak, muhalefet belediyelerinin algı belediyeciliği yaptığını, sadece İstanbul’da algı belediyeciliği için 845 milyon lira harcandığını iddia etti.

ÖZKEÇECİ: HİZMETLERİ TAKDİR EDİYORLAR

Toplantının açılışını yapan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, yerel yönetimlerin Başkan Erdoğan’ın ilk deneyim alanı olduğunu belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı hizmetler tüm belediye başkanlarımızca örnek alınıyor. Belediyecilik nankör bir hizmettir, tüm parayı yer altına gömersiniz. Dolayısıyla kısa sürede de unutulursunuz ancak sosyal belediyecilik ile gönüllere de hitap ettiğinizde ortaya güzel sonuçlar çıkıyor. Allah başkanlarımızdan razı olsun, sokakta vatandaşın içinde rahatça geçiyoruz. Hizmetleri herkes takdir ediyor” dedi.

YENİ MODEL ANLAYIŞ ÇIKTI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, muhalefet partilerinin yönettiği belediyelerde hizmet yerine algı yapıldığını belirterek “Arkadaş iş başında değil ama gece gündüz iş başındaymış gibi gösterme yarışı var. Bunun için büyük paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi algı belediyeciliği için geçen yıl itibarıyla 845 milyon para ayırmış. Depreme hazırlık için 495 milyon lira ayrılır ama algı için 845 milyon lira.” dedi.

KİMSEYİ DIŞLAMIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’de ırk, dil, din ve mezhep gözetmeksizin herkese yıllardır gönülden hizmet ettiklerini ifade eden Özhaseki, belediyeciliğin gönül ve sevda işi olduğunu belirtti.

AK Parti olarak yerel seçimlerde rekor oylar aldıklarını anlatan Özhaseki, “Şu an Türkiye’de 1390 belediye var irili ufaklı. 807’si AK Parti’de. 230 belediye MHP’de. Toplamda 1390 belediyenin 1037’sine Cumhur İttifakı olarak bizler idare ve hizmet ediyoruz. Nüfusun yüzde 70’ine bizler hizmet ediyoruz. Onun için Türkiye’de işler çok güzel gidiyor. Prensibimiz çok net, insanlığa hizmettir. Kimseyi dışlamadan hizmet etmektir.” dedi.

KENDİMİZE YARIŞIYORUZ

Muhalefet partilerinin yönettiği belediyelerin “hizmet etmediğini ancak hizmet ediyormuş gibi algı yaptığını” vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti: “Bizler kendi kendimizle yarışıyoruz. Bizim rakibimiz yok. Çalışmayı ve hizmeti düşünen bir rakip yok. O bizde var. Yeni model belediyecilik anlayışı çıktı. Adı ise ‘algı belediyeciliği’, hizmet yok ama hizmet varmış gibi gösterme yarışı var. Arkadaş iş başında değil ama gece gündüz iş başındaymış gibi gösterme yarışı var. Bunun için büyük paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi algı belediyeciliği için geçen yıl itibarıyla 845 milyon para ayırmış. Depreme hazırlık için 495 milyon lira ayrılır ama algı için 845 milyon lira… Bu nasıl bir şeydir? ‘Siz beni çalışıyor gibi gösterin.’ ‘Beni çok sempatik gösterin.’ ‘Hatta bu belediye bana yetmiyor buralar ne ki beni Cumhurbaşkanı adayı gösterin.’ Arkadaşlar böyle bir şey olabilir mi? Ama ne yazık ki yeni model belediyecilik bu oldu karşı grubun.”

AZ YAPIP ÇOK GÖSTERME YÖNTEMİ

Muhalefetin az yapıp çok gösterme huyu oyduğunu belirten Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir hafta öncesine kadar Adana’daydık. Bütün alt ve üst geçitlerin üzerinde bir sloganlar vardı. ‘Hizmette zirve’, ‘Kemal Kılıçdaroğlu geliyor’, ‘Dev açılışlar’, ‘Böyle hizmet görülmedi’ sloganlar böyle. Zannedersiniz yeni bir Adana doğuyor. Baştan sona yenilendi, acayip şeyler oldu zannedersiniz. Arkadaşlara dedim, ‘Bu açılışlar nedir, Kemal Bey niye geliyor, bir araştırın.’ dedim. Getirdiler, 8 tane gözlem evi, gençlik odası, yaşlılar bakım odası, 4 veya 5 odalı 8 tane ilçelere yer yapmışlar. Gecekondu gibi ama her birisi. Yahu bunlar 4 odadan olsa çarparsan 32 oda yapar yani 32 derslik bir okul eder. Bir de battı çıktı yapmış. Bu kadar reklamını yaptıkları hizmet 32 odalı bir okul eder. Kayseri’de gariban bir belediye başkanı var. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, onu aradım dedim kaç tane okul yaptın ? Tam 68 tane yapmış. 3,5 yıl içinde 68 tane okul, sağlık ocağı gibi eser yapmış.”

ŞAHİ: TÜRKİYE YÜZYILI, GAZİANTEP YÜZYILI OLACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Bugün bu özel şehir Gaziantep’te yeni nesil belediyeciliği ve Türkiye Yüzyılı’nı konuşmak için buradayız. Dünyanın medeniyet ve siyasi tarihini incelediğimizde AK Parti belediyeciliği bir tarih yazıyor. 2023’te yeni bir destan ve tarih yazmaya hazırlanıyoruz. Bugün bu şehirde kültür turizmini sürdürebilir hale getirmek, belediyecilik zor iş. Bütün makamları gören bir kardeşiniz olarak görüyorum ki belediyecilikte yetişmiş insan gücü, güçlü altyapı gerekiyor. Bu şehir 2023’e hazır. Türkiye Yüzyılı, Gaziantep Yüzyılı olacak” diye konuştu.

KİMLER KATILDI ?

Konuşmaların ardından basına kapalı devam eden programa, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Parti ilçe ve belde belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ile partililer katıldı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r