[wp-story id="118872"] AKP’nin 19 Yıllık İktidarında İşsizlik Arttı, İcra Sayısı 22 Milyona Dayandı! – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.122,5700
 • EURO
  $1,0078
 • ALTIN
  $44.098,2000
 • BIST
  1,1709
AKP’nin 19 Yıllık İktidarında İşsizlik Arttı, İcra Sayısı 22 Milyona Dayandı!

AKP’nin 19 Yıllık İktidarında İşsizlik Arttı, İcra Sayısı 22 Milyona Dayandı!

“Vatandaşların bankalara ve finans şirketlerine olan tüketici kredisi ve kredi kartı borcu 700 milyar liraya kadar yükseldi” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Yılmazkaya AKP Hükümetinin 19 yıllık iktidarındaki yanlış ekonomik politikalarının bedelini vatandaşın ödediğini vurguladı.

Şampiyon Gaziantep’in Çoğu İşsiz ve İcralık!

Yılmazkaya, “İşte Türkiye’nin ekonomik tablosu bu” diyerek iktidarın yanlış uyguladığı ekonomik politikaları eleştirdi.

“Türkiye ortalamasının üzerinde işsizlik oranının yaşandığı “şampiyon şehir” denilen Gaziantep ilinde insanlarımız evine ekmek götüremiyor” diyen Yılmazkaya, “Vatandaş işsizlikle mi uğraşsın, borçlarla mı uğraşsın, faizlerle mi uğraşsın yoksa icralarla mı?” sorularını AKP Hükümetine yöneltti.

Meclis Genel Kurulunda önemli değerlendirmelerde bulunan Yılmazkaya, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Ülkede işsizlik almış başını gidiyor. İcra daireleri dosyalarla, muhtarlıklar icra tebligatlarıyla dolmuş taşıyor, muhtarlıklarda tebligatları koyacak yer kalmadı. Türkiye ortalamasının üzerinde işsizlik oranının yaşandığı “şampiyon şehir” denilen Gaziantep ilinde insanlarımız evine ekmek götüremiyor” dedi.

4,5 Ayda 2 Milyon 750 Bin Yeni İcra Dosyası Açıldı!

Yılmazkaya, “Vatandaşların bankalara ve finans şirketlerine olan tüketici kredisi ve kredi kartı borçları 700 milyar liraya kadar yükseldi. Bu yıl 1 Ocak-15 Mayıs günleri arasında sadece icra ve iflas dairelerine UYAP üzerinden gelen icra ve iflas dosyası sayısı 2 milyon 750 bin oldu. İcra dairelerinde derdest edilen dosya sayısı ise bir yıl öncesine göre 1 milyon 350 bin artarak 22 milyona dayandı. “Şampiyon şehir” denilen Gaziantep’te hemşerilerim işsizlikle mi uğraşsın, borçlarla mı uğraşsın, faizlerle mi uğraşsın yoksa icralarla mı? Borcunu ödeyemeyen, evine ekmek götüremeyen vatandaşlar intihar ediyor, neyin şampiyonu? Bu durumun tek sorumlusu ise ülkedeki kötü siyasi yönetimdir ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM