SON DAKİKA

ANNELER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Bu haber 12 Mayıs 2018 - 15:46 'de eklendi ve 4429 kez okundu. kez görüntülendi.

Toplumun en önemli yapı taşı olan aileyi; sevgi, fedakârlık ve hoşgörüyle geleceğe taşıyan annelerimizin bu özel günlerini kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Aile bireylerinin ülkesi ve milletine faydalı, çalışkan, dürüst, ahlaki esaslara bağlı ve erdemli kişiler olarak yetişmesinde en büyük pay annelerimizin.

Sevgi, merhamet, şefkat timsali annelerimiz, hayatlarını ailesine adayarak feragat ve fedakarlığın da timsali olmuşlardır.

Annelerimizin hayatımızı anlamlı ve değerli kılan, güzelleştiren, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan varlıkları her zaman saygı, minnet ve şükranla anılacaktır.

Bir insanı dünyaya getirmekle başlayan ilk öğretmenliğini, çocuğunun toplumun saygın bir ferdi olması için son nefesine kadar feragat ve fedakarlıkla sürdüren annelerimizin hakkı her şeyin üzerindedir.

Ailenin direği olarak birliği, beraberliği, sevgi ve hoşgörüyü kalplerimize yerleştiren, her türlü zorluk karşısında azim ve iradeyi kazandıran, inanç ve erdem değerleriyle hayatımızı anlamlı kılan annelerimiz en önemli manevi güç kaynağımız olmuştur.

Annelerimize sevgi, saygı ve hürmeti sadece bu özel günde değil ömür boyu en güzel şekilde sunabilmeli, üzerimizdeki haklarını en güzel şekilde yad edebilmenin gayretinde olmalıyız.

Başta ailesi ve ülkesinin dirliği, birliği, bölünmez bütünlüğü uğrunda canlarını feda eden annelerimiz olmak üzere, aziz şehitlerimizin emaneti başımızın tacı annelerimizin, canından bir parça olarak bizleri dünyaya getiren ve bugünlere ulaştıran annelerimizin Anneler Günü’nü en kalbi dileklerimle kutluyorum.

UA-76681437-2