[wp-story id="118872"] Babadan kalma yöntemleri bırakacaklar – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.441,9700
 • EURO
  $1,0778
 • ALTIN
  $47.870,4600
 • BIST
  1,1727
Babadan kalma yöntemleri bırakacaklar

Babadan kalma yöntemleri bırakacaklar

Dünya makine halı üretiminin yüzde 30’unu gerçekleştiren Gaziantepli halıcılar, dünya halı ticaretine daha fazla söz sahibi olmak istiyor.

Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan,  bu anlamda eğitim çalışmalarına ve babadan kalma yöntemleri bir kenara bırakıp teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarına ağırlık verileceğini söyledi.

Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan,  Türkiye’deki halı üretiminin yüzde 90 civarının Gaziantep’ten gerçekleştirildiğini söyledi. Dünya genelinde üretilen dokuma makine halısının da yaklaşık yüzde 30’unun yine Gaziantep’ten çıktığını aktaran Kaplan, Gaziantep’in ihracat payının yüzde 50 dolaylarında seyrettiğini ifade etti. Şu an halı ihracatçıları olarak en önemli ihracat bölgesinin Amerika kıtası olduğunu aktaran Kaplan, yıl sonuna kadar sadece bu bölgede 500 milyon dolarlık ihracat hedeflendiğini kaydetti.

DİNAMİK YAPIMIZ VAR

Sektörün dinamizmine güvendiklerini ifade eden Kaplan, “Kendi sektörüm adına bu sıkıntılı süreçten çıkacağımıza inanıyorum. Çünkü her şeyden önce bizim dinamik bir yapımız var. Sorunlar karşısında hızlı tedbir alıp hızlı hareket edebiliyoruz. Risk alma iştahımız da yüksek. Bizde eksik olan iki şey var. O da kaliteli insan kaynağı ve vizyonerlik konusu. Bundan sonraki süreçte daha iyi insan gücünü ortaya çıkarmak ve biz patronların daha vizyoner olabilmesi için çalışmalar yapacağız.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM