[wp-story id="118872"] BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “ÇANAKKALE RUHUNU HİSSETMELİSİNİZ” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.120,0000
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $61.163,9300
 • BIST
  1,1646
BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “ÇANAKKALE RUHUNU HİSSETMELİSİNİZ”

BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “ÇANAKKALE RUHUNU HİSSETMELİSİNİZ”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı 101. 102. ve 103. yıllarında devam ettirdiği “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesinde Çanakkale’ye gidecek olan öğrenciler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun katıldığı toplantıda bilgilendirildi. Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. BÜYÜK […]

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı 101. 102. ve 103. yıllarında devam ettirdiği “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesinde Çanakkale’ye gidecek olan öğrenciler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun katıldığı toplantıda bilgilendirildi.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

BÜYÜK BİR DESTAN

Bilgilendirme toplantısına katılan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’de Dünya’nın gıpta ile baktığı büyük bir destan yattığını belirterek, “Çanakkale bizim tarihimizde çok önemli bir yere sahip. 103 yıl önce ecdadımız 253.000 şehit vererek, büyük bir destan yazmıştır. 7 düvele karşı imkânsızlıklara meydan okuyarak, Çanakkale Geçilmez destanını yazan bir ecdadın torunlarıyız. O kadar imkânsızlıklar içerisinde ‘İman varsa imkânda vardır’ sözünü hayata geçirerek, düşmanlara karşı hayatlarını ortaya koydular ve bu vatan topraklarını düşmana çiğnetmediler. Çanakkale bizim ve ülkemiz için çok önemli. 103 yıl önce orada yaşanan bir destan var. Çanakkale’de 253.000 şehit verdik. Bu şehitlerin birçoğu sizin yaşınızdan daha küçüktü. Bu nedenle Çanakkale’ye gidip bu vatan toprakları nasıl kazanılmış, ne mücadeleler verilmiş, o kan kırmızı toprağı yerinde görmek ve o maneviyatı yerinde yaşamak çok önemli. Orayı gördükten sonra hayatınızda önemli değişiklikler olacağına inanıyorum. Bu nedenle, bu seferleri düzenliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından her okuldan bir öğrenciyi yanına alarak Çanakkale ile ilgili fikirlerini alan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, daha sonra öğrencilerle birlikte ‘Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı’ türküsünü de söylediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM