[wp-story id="118872"] BAYRAM YILMAZKAYA ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.050,2000
 • EURO
  $0,9256
 • ALTIN
  $43.743,4800
 • BIST
  1,1714
BAYRAM YILMAZKAYA ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI

BAYRAM YILMAZKAYA ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramının için yayınladığı mesajda “Böylesi bir zafer destanın, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde yeniden okunması, yeniden bu büyük tarihten feyz alınması gerekmektedir.” İfadelerine yer verdi

 

 

Ülkemiz için hayatlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum diyen Yılmazkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı için yayınladığı yazılı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Ulusumuza, tarih boyunca yol gösteren ve bugün çağdaş dünyanın evrensel değerlerini benimseyen, gelişen ve kalkınan bir ülke durumuna gelmemizde belirleyici rol oynayan en önemli ülküdür bağımsızlık.

Son dönemlerde ülkemizin içinde bulunduğu durum ve yaşananlar, atalarımızın bağımsızlık ve özgürlük adına verdiği mücadeleyi daha da anlamlı kılmaktadır.  30           Ağustos Zafer Bayramının üzerinden 96 yıl geçmesine rağmen şunu görmekteyiz ki; bağımsızlık ve özgürlük adına vermemiz gereken mücadele devam etmektedir.  Yakın zamanda devlet dışı farklı yapıların yargı, medya, iş dünyası, bürokrasi, ordu, siyaset ve eğitimi raptı zapt altına alarak şekillendirilmesi şimdi de başka oluşumlarca örnek alınarak yapılmak istenmektedir. Türkiye’nin ihtiyacı, eskiden olduğu gibi ehliyet ve liyakat sisteminin devletin her kurumunda işlemesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Efendiler ve ey ulus biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır” vurgusu yapmıştır.

30 Ağustos Zaferi’ni ve beraberinde Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayan en önemli etken hiç kuşkusuz dil, din, etnik köken ayrımı olmaksızın tüm halkımızın “Ulus olma” bilinciyle bir araya gelip bütünleşerek, yurdumuza sahip çıkmalarıdır. Bu gün ise bu mücadele demokrasi, adalet ve özgürlükler adına verilmelidir.

Böylesi bir destanın, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde yeniden okunması, yeniden bu büyük tarihten feyz alınması gerekmektedir. Bundan 96 yıl önceki emperyalist güçlerin, bugün silahların ötesine geçerek zihinlere yayılmak ve toplumları bugünün farklı araçları ile kontrol altında tutmak istediği bilinen bir gerçektir. İşte bu nedenle, zamanın ruhunun çok çok ötesine geçmiş büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözlerini bugünün koşulları içerisinde yeniden okumalı ve bugün de özgürlük ve bağımsızlık için kalemle ve fikirle emperyalist zihniyete olduğu gibi baskıcı ve tek adamlığa karşı mücadeleye devam etmemiz gerektiğini unutmamalıyız.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silâh arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizle gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Ülkemizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, kahraman Ordumuzun tüm mensuplarına, Gaziantepli hemşerilerime ve tüm vatandaşlarımıza saygılar sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM