[wp-story id="118872"] Belediye mi? Meclis üyeleri mi Daha Önemli? – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.122,5700
 • EURO
  $1,0078
 • ALTIN
  $44.098,2000
 • BIST
  1,1709
Belediye mi? Meclis üyeleri mi Daha Önemli?

Belediye mi? Meclis üyeleri mi Daha Önemli?

 CHP Gaziantep’te İyi Parti ile birlikte yerel seçime gidecek. CHP örgütü bir an da haksızlığa uğradığını Genel Merkez tarafından cezalandırıldığını düşünüyor.

CHP Gaziantep’te İyi Parti ile birlikte yerel seçime gidecek. CHP örgütü bir an da haksızlığa uğradığını Genel Merkez tarafından cezalandırıldığını düşünüyor. Ama Genel Merkez tarafından bakarsanız bir ortaklık söz konusu ise, bir ittifak söz konusu ise tabi bazı yerleri kazanmak için bazı yerlerden  feda edersiniz. Eğer Ortağın  senin çok güçlü olduğun yerlerde kayıtsız şartsız  destek olurken, onların istediği yerlerde  bırakılabilir. Buna ortaklık yada ittifak denir.

 

Peki Gaziantep CHP Örgütüne sormak lazım.  Önemli Olan Belediyeyi kazanmak mı? Yoksa belediye meclis üyesi olmak mı?  Ak Parti’nin en güçlü olduğu illerde birde MHP’nin ittifakıyla CHP ve diğer siyasi partilerin seçimi kazanmaları  hayal ötesi bir şey, rakibin ittifak yapıyorsa sende ittifak yapman lazım.

 

İster CHP olsun İster İyi parti olsun Büyükşehir ve ilçeler arasında anlaşma yapılmayacak mıydı?

Bunun haricinde Belediye meclis üyelerini belirlerken  fermuar yada  kontenjan konulmayacak mıydı? Evet Konulacaktı. Peki belediye meclis üyeleri yine meclise girebilecek mi ?

 

Peki Belediye Başkanlığının kazanılması halinde artısı ne olur eksi ne olur?

1-CHP Olarak şehirde yapılmasını istediğiniz sosyal belediyecilik faaliyete geçer.

2- Bu zamana kadar  belediye imkanları elinde olmadığı için   kendi partilileri belediyede, en alt tabakada görev yaptılar. Bu sefer onların gerçek mevkilerine gelmesine neden olunur.

3 Atatürk’ün bize emaneti olan Milli bayramları kutlayamadık. Gençlerimizin yapacağı bir tiyatro gösterisinde salon bulamazken, bu sefer gençlerimiz   ve kadınlarımızın etkinlik için  eli güçlenecek.

 1. CHP’ye gönül vermiş kişiler hep gözardı edildi, iş verilmedi. İhale verilmedi. Perişan oldular.

Peki Muhalefet Belediye Meclis üyesinin artısı ne ? Sadece itiraz eder. Bir partilisini işe bile koyamaz.

Akıllı olmak lazım. İstanbul, Ankara, İzmir  CHP adayı desteklenecek. Aydın, Muğla, Tekirdağ, Hatay, Eskişehir’de de İYİ Parti aday çıkarmayacak. Ayrıca, Antalya, Bursa, Adana’da da CHP adayları ile seçime gidilecek yerde belediye meclis üyeliği  olma hayali yüzünden bu ittifaka gölge etmemen lazım… Önemli olan CHP İse, Önemli Olan Atatürk İlke ve yaşatmaksa… Bu ortaklığı en iyi uzlaşma ile yapılmalı… Öfke ile kalkan zarar ile oturur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM