SON DAKİKA

Belediyeler esnafa rakip mi oluyor?

Bu haber 19 Mart 2018 - 16:18 'de eklendi ve 1062 okundu kez görüntülendi.

Esnafın can alıp can verdiği şu günlerde esnafa bir darbe de belediyelerden geldi. 

Edindiğimiz bilgilere göre, Adana Seyhan ve Adana Yüreğir Belediyeleri bu yıl bir uygulama başlatarak “Sosyal Tesis” adı altında düğün salonları yaptı.

Etik dışı bu uygulama ile de salonları kendi yakınlarına işletmesi için devrederek, piyasadaki salonların çok altında bir fiyatla kiralama işlemlerini başlattı.

Düğün salonu için de yeterli olmayan bu binalar halkın ilgisini çekmese de, esnafa rakip olması tepkilere neden oldu.

Gazetemize bilgi veren bir grup düğün salonu işletmecisi: “Havaların ısınmasıyla birlikte sadece 3 ay iş yapıyoruz, yılın geri kalan günleri salonlarımız zaten atıl durumda. Belediyelerin sosyal tesis bahanesiyle düğün salonu açması, bizlere kepenkleri vurun gidin demektir. Belediyelerin düğün salonu açmaktan daha önemli işleri vardır.  Belediyeler saloncu olmamalıdır. Seyhan Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Çelikcan’ın esnafımızın bu sıkıntısını göreceğini ve bu uygulamadan vazgeçeceklerine inanıyoruz” derken, bazı vatandaşlar da “madem belediyelerin ihtiyaçları varmış, bir iki eleman yollayıp düğünde savrulan paraları toplasınlar” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde kendisini ziyarete gelen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü’nde kabul ederek, kamu kurum ve kuruluşlarının esnafa rakip olmayacağı sözünü vermişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
UA-76681437-2