[wp-story id="118872"] BURSA TARIM FUARI SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI OLDU – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.853,0000
 • EURO
  $1,1103
 • ALTIN
  $64.074,3100
 • BIST
  1,1627
BURSA TARIM FUARI SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI OLDU

BURSA TARIM FUARI SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI OLDU

-BAŞAK TRAKTÖR ÇİFTÇİLERİ YENİ MODELLERİYLE AĞIRLIYOR -FUAR ZİYARETÇİLERİNİN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKEN CUMALIKIZIK EVLERİ VE KÖY MEYDANI KONSEPTİ İLE HAZIRLANAN STANTTA BAŞAKLAR AÇTI Bereketin sembolü Başak Traktör, sektörün buluşma noktası olan Bursa Tarım Fuarında yeni ve iddialı modelleri ile görücüye çıktı. Düşük yakıt tüketimi, düşük bakım maliyeti, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı ile her […]

-BAŞAK TRAKTÖR ÇİFTÇİLERİ YENİ MODELLERİYLE AĞIRLIYOR

-FUAR ZİYARETÇİLERİNİN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKEN CUMALIKIZIK EVLERİ VE

KÖY MEYDANI KONSEPTİ İLE HAZIRLANAN STANTTA BAŞAKLAR AÇTI

Bereketin sembolü Başak Traktör, sektörün buluşma noktası olan Bursa Tarım Fuarında yeni ve iddialı modelleri ile görücüye çıktı.

Düşük yakıt tüketimi, düşük bakım maliyeti, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı ile her zaman çiftçinin yanında olan Başak Traktör, yeni modellerini Bursa Tarım Fuarı’nda çiftçilerle buluşturdu.

Tarımsal kaynakları, bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ile tarım sektöründe önemli yere sahip olan Bursa’da 13 yıldır başarı ile düzenlenen Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı, ülkemizde düzenlenen tarım fuarları içerisinde 7 iklim coğrafyasına hitap eden tek fuar olma özelliği ile öne çıkıyor.

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Bursa 14. Uluslararası Tarım Fuarı, 16 Ekim’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yaratıcı fuar standı ile adeta sıfırdan kasaba meydanı kuran Başak Traktör yöneticileri, çiftçileri Cumalıkızık Evleri ve Köy Meydanı konseptiyle hazırlanan stantta çiftçilere traktörleri tanıtacak.

Başak Traktör Türkiye Satış Müdürü Murat Yamak, 102 yıllık Başak Traktör’ün, 112 yıllık geçmişe sahip olan SANKO güvencesiyle çiftçilerle buluştuğuna dikkati çekti.

Bursa Tarım Fuarı’nda 100-110 beygir traktörleri ilk kez sergilediklerini belirten Yamak, 2090 modelimizin yeni kabin versiyonunu ve üç yeni ürünümüzü Bursa’da ilk kez çiftçilerimizle buluşturuyoruz” dedi.

Bursa Tarım Fuarı’nın organizasyon ve katılım açısından tartışmasız bir numara olduğunun altını çizen Yamak, “Fuarın çiftçinin alım yapacağı zamana denk gelmesi zamanlama açısından çok güzel. Köy meydanı konseptiyle misafirlerimizi bayilerimizle direk buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİMİZ NEREDE, BAŞAK TRAKTÖR ORADA

Yeni modellerin özelliklerine değinen Yamak, “Traktörlerimizin estetiği konusunda detaylı çalışma yaptık. Çiftçi ihtiyaçlarına uygun olarak, 12×12 ve 24×24 şanzıman seçeneği ve çiftçinin tarladaki işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan kompresör seçeneği eklendi. Kompresör sisteminde arazi şartlarında lastik şişirilmesi, günlük bakımlarda zorunlu olan hava filtresi temizliği ve diğer ihtiyaçlar için kompresör opsiyonu sunuldu” diye konuştu.

“4×4 diferansiyel kilidi müşteri konforunu artıracak şekilde elektrikli kumandalarla opsiyonel olarak sunuldu” diyen Yamak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekipman bağlantılarında kolaylık sağlaması amacıyla kancalı kollar  ve ekipman hassasiyet ayarını kolaylaştıran hidrolik orta kol opsiyonlar arasına eklendi. Traktör verimliliğini artıran, yakıt tasarrufu sağlayan radyal lastik uygulaması da sunmaya başladık. Başak Traktör’ün 2080 ve 2090 modellerine kompresör seçeneği eklenerek arazi şartlarında çiftçinin günlük bakımlarda zorunlu olan hava filtresi temizliği ve diğer ihtiyaçlar için kompresör opsiyonu sunuldu.”

BAŞAK TRAKTÖR

Temelleri 1914 yılında atılan ve 2012 yılında SANKO Holding bünyesine katılan Başak Traktör’ün Adapazarı’ndaki fabrikası 39 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere yaklaşık 275 dönüm araziye sahiptir. Yılda 10 bin traktör üretilebilecek kapasiteye sahip olan Başak Traktör; Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağının yanı sıra, ekonomik ve kolay ulaşılabilir yedek parça stokuyla çiftçinin ihtiyacına cevap veriyor. Tesiste traktörün motor, şanzıman, hidrolik gibi tüm ana parçaları işlenip üretilebiliyor. Yüzde 100 yerli sermayeyle üretim yapan Başak Traktör’ün, farklı segmentlerde 2×4 ve 4×4 çekişli 70 çeşit traktör modeli bulunuyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM