SON DAKİKA

CHP Gaziantep’te neden başarısız?

CHP Türkiye’de başarılı olurken Gaziantep’te hep başarısız sonuçlar alması Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarını üzüyor.

Bu haber 21 Nisan 2019 - 12:13 'de eklendi ve 5629 kez okundu. kez görüntülendi.

 Solun kalesi Gaziantep

Solun kalesi, küçük Moskova Gaziantep her geçen gün eriyor.

Bunun sebepleri nelerdir?

Bir zamanlar Büyükşehir ve tüm ilçelerin  tamamına yakın  Gaziantep belediyeleri CHP’de iken  bugün Araban ve Karkamış belediyesini almanın sevinci yaşıyor. Bundan önce hiç belediyesi yoktu. 8 Milletvekili olan Gaziantep’te  3 hatta daha fazla milletvekili çıkarırken, 10 oldu 12 oldu en son 14 Milletvekili olan Gaziantep’te  zorla  iki Milletvekili çıkarabiliyor.

Doğu’dan aşırı göç

Gaziantep  son yıllarda aşırı şekilde  doğudan göç alan  yer oldu. Doğudan gelen kişiler çoğunluğu cemaatin etkisinden olan kişiler bazıları ideolojisinden dolayı HDP’ ye yakın olan insanlardı. Çok az sayıda insanlar CHP’li olarak  gelen kişiydi. Bunlara ulaşan ne il ne de ilçe yönetim kadrosu maalesef CHP‘de yoktu. Buda Gaziantep’te CHP’yi  gittikçe zayıflattı.

Partide bencillik öne çıktı

CHP Gaziantep’te hızla erirken, bunun yanı sıra parti içinde de çekişme had safa ya ulaşıldı. Parti içinde kutuplaşma  artıkça, CHP halktan uzaklaştı. Halkta CHP’den uzaklaştı.  Kimse partiye kayıt olmak istemiyor.  Kayıt olanlar parti içinde tutunamıyor. Yeni isimler katılmıyor. Hele AK Parti döneminde halkta bir korku oluştu. Bu sefer partililer kayıtlarını silmeye başladı.

Eleştirmek

CHP’nin ortak hastalığı eleştirme, Eleştirmek…  Gaziantep’te günden güne eriyen CHP de bir de eleştirme hastalığı  eklenince  sonuç hezimet oldu. Vatandaş CHP’lileri eleştiriyor, CHP’liler  mahalle sorumlusundan tutun  ilçe, il, Belediye meclis üyesi, milletvekili ve en son genel merkezi bile eleştirmekte hatta genel başkanı eleştirmekle demokrat olduğunu iddia ederler. Ama kimsenin önerisini ve eleştirisini dinlemezler. Ben herkesten daha akılıyım derler. Sıralamada istediği yerde olmasalar il, ilçe yönetimine baskı kurar. Eğer yönetimde iseler, genel merkeze istifa edip seçimi boykot ederler  diyerek aba altında sopa gösterirler.. Yönetimde olamayan  kişiler sosyal medyada  partiliyi yerden yere vurur. Aday olmasa  yada istediği aday olmazsa  seçim çalışmalarına katılmazlar. Yada  birkaç defa koordinasyon merkezin önünde yada adayla resim çekerek sosyal medya paylaşıp çalışmış gibi görünürler.

Genel Merkez Gaziantep üyelerini silmeli

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu ve MYK ile karar alıp Gaziantep ve Gaziantep gibi olan illerde kendilerini partinin üstünde görenleri tüm üye kayıtları silmeli.  Tekrar kayıt yapılmalı. Bu partiyi seven ideolojisi olan, ben değil CHP diyen insanların kayıtlarına izin verilmeli. İnanıyorum ki kısa zamanda Gaziantep her yerde her mahallede her köyde CHP sevdalılar  akın akın kayıt olurlar, ve CHP Hızla yükselişe geçer.

UA-76681437-2