CHP’de imza değil, kenetlenme zamanı

CHP’de imza değil, kenetlenme zamanı

CHP il ve İlçe başkanları genel merkezi atamasıyla birlikte görevden alınan bazı il ve ilçe başkanları  imza kampanyası başlatmış durumda.  Ama bunu birçok partili kabul etmiyor. Şimdi imza değil, kenetlenme zamanı diyerek tepki gösteriyor

ABONE OL
10 Mayıs 2022 22:48
CHP’de imza değil, kenetlenme zamanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP il ve İlçe başkanları Genel merkez tarafından 9 kasım 2020 yılında görevden alınmıştı. CHP Genel Merkezi 143 gün sonra  il Başkanlığına  M. Neşet Uçar atanırken yaklaşık  2 yıl gibi bir zaman sonra ilçe başkanları atandı.

Partiler yeni atanan ilçe başkanı destekliyor

CHP sevdalılar 2 yıl sonra atanan ilçe başkanı bağrına bastı. Bayramda akın akın  bayramlaşmaya gelen partiler başarılar diledi. Biran önce  sahalar da görmek istediğini başkanlara belirtti.

İmza kampanyasına tepki

CHP sevdalıları şu anda başlatılan imza kampanyasına sert tepki gösteriyor. Genel Merkez doğru yaptı yanlış yaptı diye sorgulama zamanı değil. Zaman alınan kararı uyma zamanı … İmza kampanyası yaparak partiye kimse zarar vermesin.

Partiyi mahkemeye götürmek AKP’nin işine yarar

Atamalara karşı bazı kişiler  İmza toplayıp  partiyi mahkemeye götürmek istiyor. CHP’nin mahkemeye düşmesi   İktidar partisine yarar. Olabilir seçilmiş kişiler haksız şekilde görevden alınmış olabilir. Ama Genel Merkez bunu uygun görmüş. CHP Kurtuluş savaşında kurulmuş bir partidir. Masa üzerinde kurulmadı. Şu anda hiçbir neden partiyi mahkemeyi götürmek zor duruma düşürmemelidir.

Kenetlenmek  ve halka dokunma zamanı

Partili partisiz CHP’ye gönül vermiş insanların ortak görüşü… Şu anda kenetlenip, sokaklara inip halka dokunma zamanı. İnsanlar aç, insanlar perişan, emekli  perişan, çiftçi perişan, Memur perişan, işçi perişan, işveren perişan, işsizlik had safhada, ekonomi kriz had safhada ,   şu anda herkes halinden memnun değil, CHP halka inip, onları sıkıntıların ortak olup , onlara biz VARIZ DEME ZAMANI…

Yılardan beri aynı kadro ile olmuyor

CHP Yıllardan beri aynı isimler, aynı kadro ile ancak bu kadar oluyor. Ne belediye alabiliyoruz, nede  milletvekili sayısını artırabiliyoruz. Hele meclis üyeliğinde aynı isimler yüzünden  sayımız her geçen gün düşüyor. Birde bunlar imza toplayarak seçimden gelen seçimden gider diyor. Yıllardan beri aynı delege sistemiyle ancak bu kadar oluyor.

Genel Merkezin kararı uymak zorundayız

Eğer Cumhuriyeti kaybetmek istemiyorsak, eğer  demokrasiyi korumak istiyorsak, Eğer laik, Türkiye Cumhuriyeti’ni  korumak istiyorsak, Genel merkezin aldığı bu kararı  uymak zorundayız.2023 yılında onlar başka bir ülke hayali kurarken, bizler koltuk derdine düşemeyiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r