UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  7,2491
 • EURO
  8,5368
 • ALTIN
  448,57
 • BIST
  9,4980
CHP’de kıran kırana yarış

CHP’de kıran kırana yarış

CHP Şehitkamil İlçe Kongresinde, Coşkun Atalamış 9 oy farkla ilçe başkanı seçildi.

 

CHP’de kıran kırana yarış, Gaziantep Tutku Gazetesi

CHP Şehitkamil İlçe kongresi yapıldı. Kongrede kullanılan 392 oydan 198’ini alan Coşkun Atalamış, İlçe Başkanı seçildi. Rakibi Hurşit Yıldırım ise 189 oy aldı, 5 oy ise geçersiz sayıldı.

DOĞAN: BEN DEĞİL BİZ OLABİLMELİYİZ

Kongreye CHP’liler yoğun ilgi gösterirken İlçe kongresinde Divan Başkanlığını Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan yaptı. Doğan “Siyasete yeni atıldım sizler kadar tecrübem yok. Ama siyasette şunu gördüm. Başarı istiyorsak ben değil biz olması lazım. Başarı istiyorsak toplumu kucaklamamız lazım. Herkese dokunmamız gerekiyor. Başarı istiyorsak ilk başta bizim inanmamız lazım. Bu sandıktan ne çıkarsa çıksın,  bu kapıdan çıktığımızda birlik ve beraberliğimizi Gaziantep’e gösterip sonra da Türkiye’ye yayacağız. İktidarımızın ayak sesleri geliyor diyeceğiz” diye konuştu.

DEMİR:  HER MAHALLEDE BİR SİSTEM KURALIM

 

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, yaptığı konuşmada, hedeflerinin iktidar olduğunu ifade etti. Demir, “70 yıldan bu yana iktidara gelemedik, kendi içimizde birlik, beraberlik, sevgi olmadan bizler iktidara gelemeyiz. Partimizin ilkesine, ideolojisine sahip çıkmak zorundayız. Mahalle bazında bizlerin örgütlenmesi gerekiyor. İlçe Başkanlarımıza önerim, her mahallede oluşturacağımız sistem ile iktidara geleceğiz. Birbirimize inanmalıyız, güvenmeliyiz. Önemli olan partimizdir, partimizin iktidara gelmesidir. Hangi adayımız kazanırsa kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi.

KAPLAN: HEDEFİMİZ CHP’Yİ İKTİDARA GETİRMEK

, Gaziantep Tutku Gazetesi

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, parti içi kırgınlıkların son bulmasını istedi: “Hepimize çok büyük görev düşüyor. Bizler, yerel seçimde Türkiye’nin birçok yerinde belediyeleri aldık. İnşallah bu Gaziantep’te de olacak. Biz belediyeyi de alacağız, iktidarda olacağız. Bizler birbirimizle kavgalı olmamalıyız. Ak Parti iktidarını nasıl indiririz onun kavgasını vermeliyiz. Onun çabasını göstermeliyiz. Parti içi kırgınlıklarla küskünlüklerle bir yere varılmayacağını hepimiz biliyoruz. Ülkemizin, Gaziantep’imizin en büyük ihtiyacı huzurdur. El ele verirsek omuz omuza verirsek Bu ülkeyi Ak Parti’nin getirdiği bu halden kurtarabiliriz. Sevgi dili ile dayanışma ile her şeyin üstesinden gelineceğine inanıyorum. Gün birlik olma günüdür. CHP’yi iktidara taşıma günüdür. Kapım, telefonum herkese açıktır. Bugün değil, her gün Gaziantep için Türkiye için, sorunları çözüme kavuşturmak için mücadeleye devam edeceğime söz veriyorum.”

YILMAZKAYA: PARTİYE YENİ YÜZLER KAZANDIRMALIYIZ

, Gaziantep Tutku Gazetesi

Yerel seçimlerin kazanılmasının umut yeşerttiğini söyleyen Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazandığımız illerde partimizin oyu arttı. Doğru zamanda, doğru insanlarla, doğru beraberliklerle bu iktidarı yıkabileceğimizi ispat ettik. Gaziantep’te sıkıntılı bir yerel seçim geçirdik. Artık önümüze bakmamız gerekiyor ancak tüm kongrelerde aynı durumla karşılaşıyoruz. Kadınlar, gençler nerede? Partimize yeni yüzler, gençler, kadınlar kazandırmazsak başarılı olamayız. Yeni isimleri partimize kazandıramazsak, iki milletvekilliği, birkaç tane belediyeyi alırız. Eski alışkanlıklarımızı bırakmalıyız. Delege konusu partide yoğun şekilde tartışılıyor. Delege kavgaları yaşanıyor. Neyin kavgasını yapıyoruz? Yalnızca kendimiz için çalışırsak, başarılı olamayız. Partimiz bu durumda olduğu sürece iktidar olunamaz” diye konuştu.

SUCU: 31 MART’IN HESABININ VERİLMESİ GEREK

, Gaziantep Tutku Gazetesi

Kongrede konuşan CHP Gaziantep İl Eski Başkanı Hayri Sucu ise, “31 Mart’ın hesabının verilmesi için mevcut il başkanına konuyu ilettim. İki merkez ilçemizde örgüt toplantılarının yapılması için görüş bildirdim. Böyle bir çalışmanın yapılmadığını gördüm. Bu konuyu gerçekten çok fazla tartışmamız gerekirdi. Yalnızca 100 kişilik bir grup var, “aday yok” diyorlar. Aday olmasına rağmen, “aday yok” dediler. İttifakın yapıldığından bizim haberimiz yoktu. İttifakın ardından sürtüşme başladı, bunun ardından görevden aldırıldım. Buna rağmen partime hiç küsmedim. Biz Gaziantep’te umutluyduk. Umutlu olduğumuzu da Genel Başkanımıza söyledim. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ittifaka verildiğini duyduk. Sonrasında ilçeler konusunda tartışma çıktı. Ben kimsenin adamı olmadım. Gaziantep’te iki milletvekilimiz var. Bu partinin yapması gereken, kendi adaylarını belirlemektir. Adayları partililer belirleyecek. Ön seçim yapılmadığı sürece CHP’nin bir adım öne gitmesi mümkün değildir. Adaylar, ahbap-çavuş ilişkisi ile belirlendi. Bu partinin büyümesi için önseçim yapılmalıdır” diye konuştu.

ATALAMIŞ: ONLAR BÖLÜNE BÖLÜNE BİTECEKLER

, Gaziantep Tutku Gazetesi

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Coşkun Atalamış, şunları söyledi: “Yerel Seçimlerden 1 ay önce göreve gelen şahsım ve yönetim kurulumuzla birlikte bizim göreve gelişimiz öncesinde belirlenen Belediye Başkan adayımız ve belediye meclis üyesi adaylarımız ile birlikte uyum içerisinde çalıştık. Belediye Meclis Üyesi adaylarının belirlenmesi ve Belediye Başkan adayının belirlenmesi hususuna kırılan  ve çeşitli sebeplerle heyecanını yitiren küskünlüklerin oluştuğu  örgüt tabanımızın yeniden tek yumruk haline gelmesi, kırgınlıkların küskünlüklerin giderilmesi, örgütümüzün yeniden iktidar hayalleriyle ayaklanması uğrunda rol üstlenerek meydanlarda beraber mücadele ettik. Genel merkezimizin doğru politikaları ve Şehitkamil’deki vatandaşlarımızın tercihi örgütümüzün azmi ve adaylarımızın çalışmalarıyla ilçemiz yerelindeki oy artışına hep berber şahit olduk. Vatandaşlarımızın bize verdiği mesaj ve görevi büyük bir memnuniyetle üstlenip 17 yılın enkazını temizlemek biz Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarına düşmektedir. Çıkacağımız bu yolda hiçbir CHP’linin dinlenmek ve geride durmak gibi bir lüksü yok ve olamazda. Geldiğimiz şu günde Türkiye’nin büyükşehir belediyeleri CHP’ye emanet edilmişse, bizler daha çok çalışıp fazla mücadele edeceğiz. Görevimiz açıkça ortada: iktidar olmaktır. Yeni siyasi partilerin kurulması bize şunu gösteriyor ki onlar bölüne bölüne bitecekler, biz ise birleşe birleşe kazanacağız. Her şeyin çok güzel olduğu Türkiye’yi mümkün kılmaya sayılı günler kaldı.

 

HERKESİ KUCAKLAYAN BİR PROGRAMLA ÇALIŞACAĞIZ

 

Proje bir görevdir ve bizim projemiz ise daima Şehitkamil olacak daima Şehitkamil’de bir adım ileriye harekat olacaktır. Gelin her şeye sıfırdan başlayalım. İl ve ilçe yönetim sistemlerinin şeffaf, katılımcı, kurumsal, herkesi kucaklayan, davaya inanan, çalışkan, disiplinli insanların bir arada olduğu, öne yargıların, yaftalamaların olmadığı saygıya ve sevgiye dayalı olması gereklidir. İlçenin yalnızca yönetim kuruluna teslim edilmesini mantıklı bulmuyorum. Bu sebeple görev tanımları belirlenmiş birçok partilinin olacağı komisyonlar kuracağız. Eğitim Komisyonu, Sağlık Komisyonu, İstihdam Komisyonu, Köy Komisyonu Arge ve Bilişim Komisyonlarının hızla faaliyete geçirilmesini sağlayacağız.  Yani bu komisyonlarla birlikte aktif siyaset içerisindekilerin sayısını artıracak şekilde çalışma gruplarımızı arttıracak ve partililerimiz içerisindeki aidiyet duygusunu aktif görev sorumluluğu ile birleştireceğiz.

 

Partimizi yerelde ve genelde iktidara ulaştırmak için mahalli örgütlenmelerimizin sıkı denetçisi olacağız,  Önümüze süreli bir program koyarak ilçe örgütümüzü liyakat esaslı olarak yeniden yapılandıracağız. Mahalli örgütlenmelerimizi, kadın ve gençlik meclisleriyle desteklenmesini sağlayarak, partimizin her kademesine yeni yol arkadaşları katmak ve mücadelemizi büyütmek için meclisler kuracağız.Yıllardır, 2 olan milletvekili sayımızın daha da artmasını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız. Merkez ilçemizde ve büyükşehir de uzun yıllardır özlemle hayalini kurduğumuz belediyeleri tekrar kazanmak için çalışacağız. Şahsım ve dinamik, özverili yönetim kurulumuzla örgütümüzün gür sesi, kadınlarımızın destekçisi, kardeşi, gençliğin ağabeyi, yol arkadaşı olarak bugün kongremizde sizden yetki talep etmekteyim. Kişisel hırslarla,  koltuk sevdası hayalleriyle değil, Cumhuriyet Halk Partisini önce Şehitkamil’ de daha sonra Gaziantep ‘ te ve Türkiye ‘ de iktidar kılabilmek için mücadeleye hazırız ve yetki istiyoruz.”

 

YILDIRIM: BİZ KİMSENİN KOLTUK DEĞNEĞİ OLMAYACAĞIZ

, Gaziantep Tutku Gazetesi

CHP Şehitkamil Başkan Adayı Hurşit Yıldırım ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Konuştuklarımız hepsi söylemde kalıyor kalabalığa baktığımda şunu görüyorum. Kim kimin adamı olacak? Biz hiç kimsenin adamı ve koltuk değneği olmayacağız. Biz örgütümüzün adamı olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapmak istediği çok şey var, ama önünde engeller var. Seçildiğimiz takdirde gençlerin ve Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin çocuklarının, ellerinden tutup gençlik kollarının odasına getirip, başkanımıza teslim etmelerini istiyorum. Bende dahil partimizin etkinliklerine eşlerimizi ve çocuklarımızı getirmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partili olmak değişime açık topluma umut ve ufuk açma kudretine, cesaretine, en güçlü iradeye sahip olmak demektir. Bu amaçla ve ilkeler doğrultusunda hiç bir olumsuzluğa meydan vermeden, değerli örgütümüzle birlikte tüm zorlukları aşacağımıza inancım tamdır. Yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları ortadan kaldırmak iddiası ile bir çay ve bir simit hesabı ile iktidara gelen AK Parti ne yazık ki, 17 yıllık sürecin sonunda bırakın yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklardan kurtulmayı toplumu açlıkla baş başa bırakarak baskı ve dayatmaları rutin hale getirmiştir. Devletin tüm kaynak ve olanakları kendi yandaşlarına peşkeş çekilirken inşaa edilen bir anlayış ve iradenin kendisi olmuştur. AK Parti iktidarının 17 yıllık sürecinde ülkemize yaptığı budur. Ancak doğru ve gerçekçi politikalar uygularsak, duyarlı inançlı ve güçlü bir kadro ile sağlayabiliriz. Yoksa bunu sağlamamız mümkün değildir. Şimdi değişim zamanı diyoruz. 31 Mart sürecinde buradaki örgütün bütün katmanları ne olacak Gaziantep’in hali dediler.  Biz kadın kolları gençlik kolları ve mahalle temsilcilerimizle bir araya gelip daha çok çalışacağız.”

 

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Coşkun Atalamış’ın Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Enver Atar

Ceren Benli

Ahmet Bilmez

Burcu Dayak

Nejdet Doğan

Tacim Eltan

Mustafa Güldeş

Osman Kaplan

Ayhan Karalar

Reşit Kaya

Ejder Örs

Yunus Emre Özmen

Cuma Öztürk

Mustafa Kemal Soycan

Hakkı Turan

Mehmet Yanar

Berivan Yıldırım

Ahmet Yürekli

, Gaziantep Tutku Gazetesi , Gaziantep Tutku Gazetesi , Gaziantep Tutku Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bugünkü Sayımız
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM