SON DAKİKA

CHP’den Oturma Eylemi: #OhalDeğilDemokrasi

Bu haber 13 Nisan 2018 - 15:02 'de eklendi ve 810 kez okundu. kez görüntülendi.
CHP referandumun yapıldığı 16 Nisan’ın yıl dönümünde 81 ilin kent merkezlerinde oturma eylemi yapacak. OHAL’in 7. kez uzatılma teklifine karşılık sosyal medyada #OhalDeğilDemokrasi hashtag’i başlatıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) OHAL’in kaldırılması için eylem kararı alındı. CHP’liler 16 Nisan referandumunun yıldönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla 81 ilin kent merkezinde saat 12.00’de bir saat oturma eylemi yapacak.

MYK’da 16 Nisan referandumunun yıldönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla 81 ilin kent merkezinde saat 12.00’de bir saat oturma eylemi yapılması ve ortak bildiri okunması kararı alındı. Yapılacak eylemlerin koordinasyonu için Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba görevlendirildi.

MYK’de AKP-MHP’nin hazırladığı ittifak yasasında seçim güvenliğini ilgilendiren maddelerin AYM’ye götürülmesi kararı da alındı. Başvurunun kısa sürede yapılması kararlaştırıldı.

“Demokrasiden yana saf tutanları bekliyoruz”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından çektiği videoyla İstanbul için Taksim Meydanı’nda 16 Nisan 2018’de saat 12:00’de oturma eylemi yapılacağını duyurdu.

Kaftancıoğlu, “Tarihe ‘mühürsüz seçim’ olarak da geçen referandumun yıl dönümünde yani 16 Nisan Pazartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi olarak 81 ilde “OHAL Değil Demokrasi” eylemini gerçekleştireceğiz. Demokrasiden yana saf tutan herkesi Taksim’de yapılacak eylemimize bekliyoruz” dedi.

CHP Gaziantep İl Başkanlığı oturma eylemini Yeşilsu’da yapacak…

CHP MYK’da 16 Nisan referandumunun yıl dönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla 81 ilin kent merkezinde saat 12.00’de bir saat oturma eylemi yapılması ve ortak bildiri okunması kararının ardın eylemin Gaziantep’te Yeşilsu’da yapılacağı açıklandı

 

UA-76681437-2