SON DAKİKA

CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ YEREL YÖNETİM EĞİTİMİNE KATILDILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, insan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak hedefiyle, 31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın işbirliğiyle hazırlanan ve Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı koordinatörlüğünde yürütülen “Belediye Meclis Üyeleri İçin Yerel Yönetim Eğitimi’ne Türkiye çapındaki tüm CHP’li belediye meclis üyeleri katılacak.

Bu haber 17 Haziran 2019 - 21:45 'de eklendi ve 5229 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

14 Haziran’da Gaziantep’de Kahramanmaraş ve Kilis meclis üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilen eğitim çalışmalarında Gaziantep’de görev yapan 19, Kahramanmaraş’da görev yapan 13 ve Kilis’de görev yapan 2 belediye meclis üyeleri katıldı.

Eğitimin açılışında Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir konuşma yaparak çalışmanın önemine dair görüşlerini aktardılar.

Parti İçi Eğitimden sorumlu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı yerel yönetim eğitiminin altı dersten oluştuğunu ve CHP’nin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde mevzuatlara ve uygulamalara dair teknik bilgiler ve iletişim dersleri anlatıldığını belirtti. Belediye meclis üyeleri tarafından ilgiyle izlenen eğitim sonunda katılımcılara birer sertifika verildi.

Eğitimlerin Türkiye çapında tamamlanmasının ardından CHP’li belediye meclis üyelerine altı ayda bir gelişim seminerleri gerçekleştirilerek.

UA-76681437-2