CHP’li Kaplan ” doğalgaz indirimi tüm illeri kapsamalıdır”

CHP’li Kaplan ” doğalgaz indirimi tüm illeri kapsamalıdır”

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, doğalgaz indirimleri ile ilgili yazılı açıklama yaparak, uygulanan %12’lik indirimin tüm illeri kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

ABONE OL
11 Ocak 2023 22:10
CHP’li Kaplan ” doğalgaz indirimi tüm illeri kapsamalıdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) yaptığı tarife düzenlemesiyle, İstanbul’da yüzde 12 olmak üzere bazı illere değişen oranlarda doğalgaza indirim yapıldığını açıklaması üzerine, Milletvekili Kaplan, konu ile ilgili şunları söyledi:

 

“Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) yapmış olduğu düzenleme ile, BOTAŞ’ın dağıtım şirketlerine uyguladığı tarifede değişikliğe gidilmiş ve İstanbul’da %12 olmak üzere; bazı illerimizde doğalgaza indirim yapılmıştır. Ekonomik kriz bu kadar derinleşmiş ve iğneden ipliğe her kaleme zam üstüne zam gelmişken, sadece bazı illerde yapılan bu indirim yeterli değildir. AKP iktidarı, seçim öncesi vatandaşların gözünü boyamak için yapılan indirimleri açıklarken, diğer taraftan zam yapmaya devam etmektedir. Seçim bölgem Gaziantep başta olmak üzere, doğalgaz indirimi tüm illerde eşit oranda yapılmalıdır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r