CHP’li Meclis üyelerin başarısı | Gaziantep Tutku GazetesiGaziantep Tutku Gazetesi

SON DAKİKA

CHP’li Meclis üyelerin başarısı

CHP Belediye Meclis üyeleri Hasan Şencan ve Yılmaz Kireç’in itirazları sonucu   bir yeşil alanı konut alanına çevirmekten kurtardı.

Bu haber 06 Şubat 2020 - 19:17 'de eklendi ve 37087kez okundu. kez görüntülendi.

CHP’li Meclis üyelerin başarısı

Gaziantep 1.İdare Mahkemesi, Sancaktepe Mahallesinde yeşil alanın konut ve ticaret alanına çevrilmesiyle ilgili CHP’li Hasan Şencan ve Yılmaz Kireç’in plan değişikliğine yaptığı itirazı kabul etti.

CHP”li meclis üyeleri Yılmaz Kireç ve Hasan Şencan, Şehitkamil belediyesinin getirdiği Büyükşehir Belediyesi’nin onadığı Sancaktepe Mahallesinde binlerce dönümlük yeşil alan ve orman alanının imar değişikliği ile, konut alanına çevrilmesine karşı dava açtı. Meclis üyeleri, kararın hukuka aykırı olduğunu ile sürerek, trafik yoğunluğunu artıracağını öne sürdü.

Büyükşehir’den ise, Sancaktepe mahalleside ticarete yönelik faaliyetlere iihtiyaç duyulduğundan ve o bölgede yaşayan nüfusun ticari faaliyetlerini sürdürebilmesi için plan değişikliğinin yapıldığı dava konusu planların imar mevzuatına, şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına, kamu yararına ve üst ölçekli planlara uygun olduğu ileri sürülerek davanın reddi istendi. 1.İdare Mahkemesi CHP’nin talebini haklı bularak dava konusu işlemin iptaline karar verdi

UA-123728131-1