[wp-story id="118872"] CHP’li Vekilden Gaziantep Sorunları Üzerine Tarihi Konuşma! – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.407,9100
 • EURO
  $1,0714
 • ALTIN
  $47.356,7700
 • BIST
  1,1727
CHP’li Vekilden Gaziantep Sorunları Üzerine Tarihi Konuşma!

CHP’li Vekilden Gaziantep Sorunları Üzerine Tarihi Konuşma!

“Gaziantep’in şampiyon bir şehir olduğunu söyleyenlere kentin gerçekleriyle yüzleşmelerini öneririm” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Gaziantep’in sorunları üzerin yaptığı konuşmada Gaziantepli esnafın, çitçinin, sanayicinin, vatandaşın tüm sorunlarını gündeme getirdi. Yılmazkay, “Kentin çok başarılı olduğunu, birçok konuda şampiyon olduğunu söyleyenlere buradan iki çift lafım var; Evet gerçek şampiyonluklarımız var; Gaziantep’in bazı alanlardaki olumsuz […]

“Gaziantep’in şampiyon bir şehir olduğunu söyleyenlere kentin gerçekleriyle yüzleşmelerini öneririm” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Gaziantep’in sorunları üzerin yaptığı konuşmada Gaziantepli esnafın, çitçinin, sanayicinin, vatandaşın tüm sorunlarını gündeme getirdi.

Yılmazkay, “Kentin çok başarılı olduğunu, birçok konuda şampiyon olduğunu söyleyenlere buradan iki çift lafım var; Evet gerçek şampiyonluklarımız var;

Gaziantep’in bazı alanlardaki olumsuz şampiyonluklarını sizlere hatırlatmak isterim;

“Pahalılıkta şampiyon

Kadına şiddette şampiyon

İşsizlik konusunda şampiyon

İşadamı intiharlarında şampiyon

Hava ve çevre kirliliğinde şampiyon

Çarpık kentleşme ve betonlaşmada şampiyon

Eğitim ve sağlık alanındaki eksiklikler konusunda şampiyon

Bireysel ve toplu intiharlarda, kendini yakmalarda şampiyon

Bebek ve çocuk ölümlerinde şampiyon, özellikle Suriyeli bebeklerde!

Çocuk yaşata uyuşturucu kullanımında şampiyon

Suriyelilerin nüfusa göre çokluğu konusunda şampiyon

Borcu en fazla olan sanayicisiyle, esnafıyla şampiyon

Ev kiralarının, konut ve arsa fiyatlarının yüksekliği konusunda şampiyon

LGS, üniversite sınavları dâhil tüm yapılan sınavlarda Gaziantep Türkiye ortalamasının altında kalarak, son sıralarda şampiyon!” dedi.

“Maalesef bugün Gaziantep, ekonomik yaşamdan-sosyal yaşama, sanayiden-ticarete, sağlıktan-eğitime, çarpık kentleşmeden-betonlaşmaya, işsizlik ve pahalılıktan-Suriyeli sığınmacılara kadar hemen hemen her alanda büyük sorunlarla karşı karşıya kalmış bir ilimizdir” diyen Yılmazkaya TBMM Genel Kurulunda milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

En Başta Suriyeli Sığınmacılar Geliyor!

“Gaziantep’in sorunları saymakla bitmez!”

Kentin yaşadığı sıkıntılara değinen Yılmazkaya, “Gaziantep’in çok sorunu var…

Resmi rakamlara göre Suriyeli sayısı 450 bin kişiyi geçiyor.

Bu Suriyelilerin, ülkemizdeki ve ilimizdeki tüm sorunları bizlerle beraber yaşıyor olması, özellikle ekonomik ve sosyal açıdan gelecekte de daha büyük bir tehlikenin habercisidir. Kontrolsüz yaşamları ve sayılarındaki büyük artışlar ilerde bu bölgede Arap-Türk-Kürt sokak çatışmalarına zemin hazırlamaktadır!

Bu konuya özellikle dikkat çekmek istiyorum! dedi.

Eğitim ve Uyuşturucu Büyük Sorun!

Yılmazkaya, “Gaziantep’te eğitim tam bir çöküş içinde. Okul sayısı yetersiz. Kentimizde ilk, orta ve lise düzeyinde okullaşma oranı; derslik, öğretmen ve yardımcı personel ile okulların fiziki donanımı açısından Türkiye ortalamasının altında. LGS, üniversite sınavları dâhil tüm yapılan sınavlarda Gaziantep maalesef son sıralardadır.

Gaziantep’te uyuşturucu almış başını gidiyor. Gençlerimiz uyuşturucu bataklığına saplanmış durumda.

Uyuşturucu kullanım 11 yaşına kadar düşmüş, çocuklarımız ve gençlerimiz maalesef bu illetin pençesinde” ifadelerini kullandı.

Pahalılık Almış Başını Gidiyor! Ev Kiraları, Konut ve Arsa Fiyatları Uçuyor!

CHP’li Vekil, “Gaziantep’te 2 bin TL’den daha aşağı kiralık ev bulmak neredeyse imkânsızdır. Şehrimize gelen kamu görevlileri bile zorunlu hizmet süreleri bitince kentteki pahalılık ve diğer sorunlardan dolayı tayin isteyip gidiyor.

Nasıl gitmesinler; orta düzeyde oturabilecekleri bir lokantada bir kişinin yemek masrafı 100 lirayı buluyor. Antep halkının geleneksel yemeği olan nohut dürümü 8-10 lira olmuş, 2 şiş ciğer dürümü 20-25 lira olmuş, Antep’in sembollerinden olan baklava altın gibi kıymetlenmiş 150 liraya çıkmış” dedi.

Gaziantep Belediyesi Bu Yanlış Plandan Vazgeçmeli!

Yapılan yanlışları eleştiren Yımazkaya, ““Bunlar yetmezmiş gibi;

Gaziantep Belediyesinin yeşil alanları imara açtığı, hukuksuz bir şekilde her yerde imar değişikliğine gittiği bilinmektedir. Meclis kararlarının yüzde 80’i imar tadilatlarından oluşuyor.

Tarım alanları günden güne betonlaştırılmakta, Antep fıstığı ve zeytin ağaçlarının yerini maalesef devasa binalar almakta. Kuraklıkla mücadele eden çiftçilerimiz, sulama kanallarının zamanında devreye sokulmamasından ötürü kan ağlıyor.

İktidar fındığa verdiği desteği Antep fıstığından esirgiyor. Fıstık üreticilerini fırsatçı tüccarlara teslim ediyor!

Sanayicilerimizin çoğu borçlu. Bankalardan kullanmış oldukları nefes kredileri ekonomik sıkışıklıktan dolayı yetmemiş, yeniden yapılandırma istiyorlar. Ancak çok yüksek faiz oranları sebebiyle yapılandırma yapamıyorlar.

Buradan iktidara sesleniyorum;

İhracatta büyük başarılara imza atan ancak, büyük borçlar altında çarkları çevirmeye çalışan fedakar Gaziantepli sanayicilerimize ve kendi yağında kavrulup başarı hikayesi yazan esnafımıza uygun desteği sağlayalım ki bu ekonominin çarklarını stres altında kalmadan, bunalıma girmeden döndürebilsinler” dedi.

ANTEP’İN GERÇEK ŞAMPİYONLARI!

Yılmazkaya, “Gaziantep’in şampiyon bir şehir olduğunu söyleyenlere kentin gerçekleriyle yüzleşmelerini öneririm.

Antep’te gerçek şampiyonluk hikayesi istiyorsanız;

Borç içindeki sanayicimizin bu zor şartlara rağmen ihracat şampiyonluğunu gösterebilirsiniz!

Hayırsever işadamlarımızın sayısındaki fazlalığı şampiyonluk olarak gösterebiliriz.

Gerçek şampiyon olan Antep halkı;

Şehrine başka illerden gelen milyon sayıdaki insana karşı göstermiş olduğu misafirperverliği, insanlığı, komşuluğu, kimseyi ötekileştirmemesi ve birlikte kavgasız yaşayabiliyor olmasıyla şampiyonluğu hak ediyor!

Gerçek şampiyon Antep halkı, Antep esnafı, Antep sanayicisidir!

İnşallah, iktidarımızda gerçek şampiyon olacak, Antep’i şampiyon edecek takımı kuracağız ve nice güzel günlere hep beraber kavuşacağız” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM