[wp-story id="118872"] Çocuklar MÖP ile tanışıyor – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.913,2200
 • EURO
  $0,9461
 • ALTIN
  $42.798,1300
 • BIST
  1,1721
Çocuklar MÖP ile tanışıyor

Çocuklar MÖP ile tanışıyor

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doktor Burhan Akyılmaz, ‘Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor’ isimli projenin sözleşmesini imzaladı.   Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu, İpekyolu Kalkınma Ajansı Kent Kültürü Programı kapsamında ilköğretim öğrencilerine drama aracılığıyla çevre duyarlılığının kazandırılması hedefiyle yürütülecek ‘Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor’ projesinin sözleşmesini İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri […]

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doktor Burhan Akyılmaz, ‘Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor’ isimli projenin sözleşmesini imzaladı.

 

Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu, İpekyolu Kalkınma Ajansı Kent Kültürü Programı kapsamında ilköğretim öğrencilerine drama aracılığıyla çevre duyarlılığının kazandırılması hedefiyle yürütülecek ‘Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor’ projesinin sözleşmesini İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doktor Burhan Akyılmaz ile makamında imzaladı. Proje, 9 ay sürecek ve projeden 137 ilkokulda eğitim gören 3. ve 4. sınıf 21 bin 965 öğrenci faydalanacak. Projede, oyun-drama-tiyatro tekniğiyle yapılacak olan eğitim çalışmalarında öğrencilerin birebir etkinlik içerisinde yer alması sağlanacak. Öğrencilerin beceri kabiliyetlerinin gelişmesi ve atıkların sınıflandırılmasının öğretilmesi, geri dönüşüm bilincinin geliştirilmesi sonucunda çevre kirliliğinin önlenmesi ve daha yaşanılabilir bir kent kültürünün oluşturulması hedefleniyor.

Şehitkamil ilçemize hayırlı olsun

İmza sonrası projeye ilişkin açıklamada bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doktor Burhan Akyılmaz, “Şehitkamil Belediyemizin, İpekyolu Kalkınma Ajansımıza kentlik bilinci kapsamında sunmuş olduğu ‘Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor’ isimli projeye ajans olarak mali destek verdik. Bugün de bu projemizin sözleşmesini Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ile imzaladık. Şehitkamil ilçemize hayırlı olsun. Bu proje kapsamında ilköğretim 3. ve 4. Sınıf öğrencilerimiz MÖP ile tanışacak. Çocukların öğrenme şekli drama olacak. Öğrencilerimiz, drama ile MÖP Projesi’ni tanıyacak.

Hem MÖP tesislerinde hem de öğrencilerin sınıflarında MÖP ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak. Drama tekniğinin kullanılması, öğrenmenin kalıcı olması açısından büyük bir önem arz ediyor. Bu proje kapsamında önemli faaliyetler yapılacak. Çocuklarımızda çevre bilinci, çevreyi korumaya dair bir farkındalık oluşacak. Şehitkamil Belediyesi; çevre konusunda hassas, duyarlı bir belediye. Şehitkamil Belediyesi, çevre duyarlılığı yüksek bir öğrenci gurubunun yetişmesine katkı sağlayacak. Şehitkamil Belediyemizi tebrik ediyorum. Başkanımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM