[wp-story id="118872"] CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 98. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.856,6900
 • EURO
  $1,1447
 • ALTIN
  $62.166,0000
 • BIST
  1,1601
CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 98. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 98. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır; Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi”dir dediği, Kuvayı Milliye Ruhu ile kurtuluştan kurtuluşa giden yolun anahtarı; Laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin teminatı Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 98. yılı kutlu olsun.

Cumhuriyetin ulu çınarı, ATA’mızın mirası Cumhuriyet Halk Partimizin 98. yaşını bugün olduğu gibi her zaman gururla kutlayacağız.

Lâik, demokratik, çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin kurucusu, büyük devrimci, büyük devlet adamı ebedi liderimizin değerlerine sahip çıkmak sadece Cumhuriyet Halk Partisinin değil tüm yurttaşların asli görevidir.

Cumhuriyet’in yılmaz bekçisi olan sizlerle, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ederek, çağdaş değerlerden asla ödün vermeyen Cumhuriyet Halk Partisinin tarihi misyonu olan özgürlük, demokrasi, adalet, devrim ve direniş mücadelesi dün olduğu gibi bugünde devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyetinin ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu olan Atamız bundan yüzyıl önce saltanata son vererek bizlere layık, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini armağan etmesi,

Ve cumhuriyetin meyvesi olan Cumhuriyet Halk Partisini 7’den 70’e bu millete emanet etmesi,

Hepimizin omuzlarına tarihi bir misyon yüklemektedir!

Bizlerde bugün onun emanetlerine, değerlerine hep birlikte sahip çıkacağız!

Büyük Önderin başlattığı aydınlanma devrimleri yolumuza ışık tutuğu sürece, çağdaş ve özgürlükçü mücadelemiz cumhuriyeti daha ileriye taşımaya devam edecektir.

Bu demokrasi şölenimizde, tüm Gaziantepli hemşerilerimizi, 84 milyon yurttaşımızı Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet Halk Partimizin 98. kuruluş yıldönümünde saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM