SON DAKİKA

Demir’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Bu haber 29 Ekim 2019 - 13:34 'de eklendi ve 6787kez okundu. kez görüntülendi.

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, Cumhuriyetin ilanının 96. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

“Ülkemizin son günlerde içerisinden geçtiği durum göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.” diyen Demir, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ıncı yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarından biridir. Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti şekliyle Cumhuriyeti kurduğumuz gündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile En Büyük Bayram günüdür.

Ülkemizin son günlerde içerisinden geçtiği durum göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Cumhuriyet evlatları olarak bizler, devrimlerin ışığında, ülkemizi aydınlık ve çağdaş geleceğe taşıyacağız. Cumhuriyet şehitleri tarafından halkımıza ve bizlere emanet edilen, laik,  demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan vazgeçilmez sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Ülkemize ve halkımıza karşı yapılan ihanetler, karşımıza çıkarılan engeller ne kadar büyük olursa olsun, halkımıza olan inancımız ve Cumhuriyete olan bağlılığımızdan aldığımız güçle, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeden güçlükleri teker teker aşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 96. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

UA-76681437-2