SON DAKİKA

Diyabetten Anka’da kurtuldu

​Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nin diyabet cerrahisindeki başarısı sınırları aştı. 40 yıldır Avustralya’da yaşayan 10 yıllık diyabet hastası Berat Atılgan 25 saatlik uçak yolculuğunun ardından geldiği Gaziantep’te sağlığına kavuştu.

Bu haber 01 Şubat 2019 - 17:42 'de eklendi ve 2229 kez okundu. kez görüntülendi.

Avustralya’nın Sydney şehrinde yaşayan 40 yaşındaki Berat Atılgan, 10 yıldır şeker hastalığı ile mücadele ediyordu. Hastalık nedeniyle şeker değerleri risk taşıyan boyutlara ulaşan, ayaklarında uyuşma, gözlerinde görme kaybı oluşan Atılgan, sağlığına kavuşmak için araştırma yapmaya başladı. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde birçok şeker hastasının diyabet cerrahisi sonucu sağlığına kavuştuğunu öğrenen Atılgan, hastane ile iletişime geçtikten sonra 25 saatlik yolculuğun ardından Gaziantep’e geldi. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde yapılan muayene ve tetkiklerin ardından ameliyat olabileceğini öğrenen ve hastalıktan kurtulabileceği için mutlu olan Atılgan’a, Metabolik Cerrahi ve Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı tarafından laparoskopik olarak (kapalı yöntem) diyabet cerrahisi uygulandı.

SAĞLIK TURİZMİNE ÖNEM VERİYORUZ
Türkiye’de son yıllarda sağlık turizmi kapsamında diyabet cerrahisinin ön plana çıktığını ifade eden Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Av. Dr. Cengiz Bayram, “Hastane olarak ülkemizin gelişimi için sağlık turizmine büyük önem veriyoruz. Bu bakımdan Gaziantep’i sağlık turizmi merkezi haline getirmek en büyük arzumuz.  Özel Gaziantep Anka Hastanesi olarak kısa zamanda büyük başarılara imza attık. Dünyanın birçok ülkesinden hasta tedavi için Gaziantep’i tercih ediyor. Bu da ülkemiz adına gurur verici” dedi.

 

 

UA-76681437-2