[wp-story id="118872"] DOĞAN: KARKAMIŞ NEDEN AYRI TUTULUYOR? – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.493,9200
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.581,7400
 • BIST
  1,1781
DOĞAN: KARKAMIŞ NEDEN AYRI TUTULUYOR?

DOĞAN: KARKAMIŞ NEDEN AYRI TUTULUYOR?

Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, Karkamış İlçesi’nin siyasi tercihinden olayı ayrımcılığa uğradığını kaydetti.

 

Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, Karkamış İlçesi’nin siyasi tercihinden olayı ayrımcılığa uğradığını kaydetti. Doğan, “Geçtiğimiz haftalarda Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül Bey’in katıldığı bir toplantıda Şahinbey Belediyemizin Karkamış Belediyesi hariç tüm belediyelere yardımda bulunduğunu öğrendim. Öncelikle Gaziantep ortak paydasında göstermiş oldukları bu dayanışma örneğinden dolayı çok memnun oldum. Kendilerini tebrik ve takdir ediyorum. Lakin bu ortak payda ve dayanışma ruhundan Karkamış Belediyesi ve Karkamışlıların neden mahrum bırakıldığını da Gazi meclisin huzurunda açıkça ifade edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizim Karkamış’a ve Karkamışlılara hizmet etmek için kimsenin yardımına ihtiyacımız yok, böyle bir talebimizde yok. Gaziantep ortak paydasında oluşturulan bu birliktelikten ayrı tutulmak bizi fazlasıyla üzmüştür.”

Sözlerini sürdüren Doğan, “Bizler dinine, diline, rengine, ırkına, kökenine bakmaksızın binlerce yıl bir arada yaşayan vatan savunmasında omuz omuza çarpışıp şehit olan ataların torunlarıyız. Şu an uygulanan bu ayrımcılığa neden muhatap olduğumuzu anlayabilmiş değilim. Şahsımın CHP’ne yönelik mensubiyetinin buna etkisi var mıdır? Karkamış halkının demokratik tercihini şahsım nezdinde CHP’den yana kullanmış olmaları onların cezalandırılmasına gerekçe midir?

Bu soruların cevaplarını siz değerli meclis üyelerimizin de sormasını rica ediyorum. Bizler Sadece bölgelerimize değil Büyükşehir Belediye Meclisimiz marifeti ile tüm Gaziantep’e ayrım yapmadan hizmet etme gayretini gösteriyoruz. Şahsımın Karkamış’ın geleceği ve Karkamış Halkının refahı için tüm kişi, kurum ve kuruluşla iş birliğine hazır olduğunu herkes bilir. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Karkamış’a kim bir çivi çakmak isterse onun yanında olacağımı çekiç bulamazsa, kolumu ona feda edeceğimi bilmeyen yoktur. Lakin siyasi kimliğim veya şahsımdan dolayı Karkamış ilçem görmezden gelinecekse onu da kimseye muhtaç etmeyeceğimi herkesin bilmesini isterim. O bölgenin bir evladı, Karkamış’ın öz çocuğu, kendi sinesinden çıkardığı belediye başkanı olarak tek derdim Karkamış’a ve Gaziantep’e hizmet etmektir. Bu noktada en büyük güç ve desteği de değerli hemşerilerimden alıyorum, bu arada Şehitkâmil Belediye başkanıma teşekkür ediyorum belediyemize bir çöp toplama kamyonu verelim diye teklif etti yalnız elimizde yeteri kadar olduğu için bu aracı, ihtiyacı olan belediyeye verin başkanım eğer olursa bana bir kamyon olmasa da canınız sağ olsun bizi düşünmeniz yeter dedim yani biz teşekkür etmesini de biliriz” ifadelerini kullandı.

CUMA GÜZEL’DEN  AÇIKLAMA

Doğan’ın ardından söz alan Şahinbey Belediye Başkanvekili Cuma Güzel, Şahinbey Belediyesi’nin hizmet konusunda hiçbir zaman ayrım yapmadığını söyledi. Güzel, “İlçe Belediyelerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda tüm ilçelerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz Karkamışlıları seviyoruz, bu noktada bir eksiğimiz varsa telafi ederiz. Biz daha önceki dönemlerde Karkamış İlçemize bir sosyal tesis yaptık. Başkanımızın talebini alırsak, bu talepleri görüşür gereğini yaparız. Belediye Başkanlarımızın taleplerini alarak, gerekli konularda hizmet götürürüz. Bizim kimseyi ayrıştırmak gibi bir tutumumuz olamaz. Bu konunun yanlış anlaşılmamasını istiyoruz” dedi. Mecliste söz alan CHP’li meclis üyesi Yılmaz Kireç, Şahinbey Belediyesi’nin ilçe belediyelerine destek için hazırladığı 50 milyon TL’lik destek paketine Karkamış İlçesi’nin de dahil edilmesi isteğinde bulundu. Konuşmaların ardından meclis oturumuna son verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM