SON DAKİKA

EJDER DEMİR’E DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Millet İttifakı adayı CHP ve İyi Partiden tam destek alan  Ejder Demir’e  MHP ve AK Parti  de destek olma kararı verdi.

Bu haber 04 Şubat 2019 - 21:56 'de eklendi ve 29429 kez okundu. kez görüntülendi.

 

Millet İttifakı adayı CHP ve İyi Partiden tam destek alan  Ejder Demir’e  MHP ve AK Parti  de destek olma kararı verdi.

 

31 Martta yapılacak olan yerel seçimde İYİ parti ve CHP’nin ortak adayı İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir’e her kesimden çığ büyüyerek devam ediyor. İYİ Parti ve CHP’nin tam desteğini alan Ejder demir’e MHP ve AKP’den büyük destek geliyor.

Cumhur İttifakı Ejder Demir’e  Yarayacak

Ak Parti ve MHP Gaziantep’te cumhur ittifakı her iki partiyi memnun etmedi. Özellikle MHP’nin Büyükşehir ve merkez ilçede aday çıkarmayacak olup taşra ilçede sadece Oğuzeli ve Karkamış verilmesi MHP tabanı çoğunu küstürdü. 24 Haziran seçiminde MHP’nin 3. Sıra Milletvekili, Ejder Demir’e Ak Parti adayına değil kendi ülküdaşına oy vermeyi düşünüyor.

Seçimde üçlü yarış

Yerel seçimde Gaziantep’te üçlü yarış bekleniyor. Büyükşehir’de Fatma Şahin ve Ejder Demir derken  şu anda  adaylığını açıklaması beklenen  Celal Doğan’la üçlü yarış bekleniyor. Bunu yanı sıra Şahinbey ve Şehitkamil ve Oğuzeli’nde Cumhur adayı karşı  İyi Parti ve CHP aday çıkarması seçimde  hareketliği birlikte getirecek.

31 mart seçiminde  Cumhur İttifakın ( AKP ve MHP) ortak  adayı Fatma Şahin  derken millet ittifakı (CHP ve İyi Parti) ortak aday  ejder :Demir i ortak aday çıkardı. İsmi CHP ile anılan eski CHP belediye başkanın  Celal Doğan’ın DSP’de aday olması seçimde hareketliği beraber getirdi.

 Kıran  kırana seçim olacak

Cumhur İttifakın adayı Fatma Şahin üzerinde karar alınması bunu yanı sıra millet ittifakı her ne kadar  ikiye bölünmesi avantaj gibi görünse bile  bu olay terse dönebilir.

İttifakta sandıkta buluşur mu?

Cumhur İttifakında rahatsız olan AK parti, ve MHP seçmeni bu ittifaktan memnun değil.  Tepki olarak millet ittifak tercihi varken ama seçmenler burada ben sağa oy vermem. Ben sola oy vermem diyen kitle Celal Doğanla  son bulur. Ben sağa oy vermem diyenler DSP de Celal Doğan’la buluşurken bunun yanı sıra  ben sola oy vermem diyen ittifak adayı Ejder Demir’e gidebilir.

 Kime Avantaj Olabilir?

Üçlü yarışta üç adayda ipi göğüsleyebilir. Şu anda en avantajlı cumhur Fatma Şahin biraz avantajlı görünse de kıyası yarış olacak

UA-76681437-2