SON DAKİKA

ERBAA’DA İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ TESİSLERDE AĞIRLANDI

Bu haber 13 Mayıs 2018 - 19:56 'de eklendi ve 4829 kez okundu. kez görüntülendi.

SANKO Holding’in, Tokat’ın Erbaa ilçesinde, Kelkit Çayı üzerinde inşa ettiği Tepekışla Barajı ve Hidroelektrik Santralı (HES), Erbaa Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğretmen ve Öğrencileri tarafından ziyaret edildi.

 

Tepekışla Barajı ve HES İşletme Müdürü Ebubekir Sütçü, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu 3’üncü sınıf öğrencilerinin, öğretmenleri Durmuş Köksal ve Meryem Keleş eşliğinde işletmeye geldiklerini söyledi.

Öğretmen ve öğrencilere tesislerin gezdirildiğini ve bilgilendirildiğini belirten Sütçü, yöneltilen soruların yanıtlandığını kaydetti.

 

TEPEKIŞLA BARAJI VE HES

SANKO Enerji Grubu tarafından yapımına 2013 yılında başlanılan Tepekışla Barajı ve HES, kurulu gücü dikkate alındığında, rekor denilebilecek bir sürede, 25 ayda tamamlandı.

 

Rezervuar alanında 33 milyon metreküp su toplama kapasitesinde olan projenin türbin ekipmanları dışında projesi, imalat ve montajı tamamıyla yerli malzeme ve Türk mühendislerince yapıldı.

 

70 MW kurulu güce sahip olan ve yıllık 241 milyon KWH enerji üretimi kapasitesine sahip bulunan Tepekışla Barajı ve HES’e, dünyanın en büyük yatay kaplan (SAM) tipi türbinleri kuruldu.

UA-76681437-2