SON DAKİKA

Erdoğan: 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun!

Sağlıklı yaşama Anayasamızda bir insan hakkı olarak tanımlanmış ve bu unsurları düzenleme, gözetme ve sürdürme görevi devletimize verilmiştir.

Bu haber 13 Mart 2019 - 13:21 'de eklendi ve 1829 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

Sağlık hizmetini sunabilmek için en büyük görev başta tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir.

Kaynak israfını önlemek, sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve insanımızın sağlık hizmetlerine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlayabilmek için devrim niteliğinde uygulamaları hayata geçirdik. Her bir vatandaşımızı çağdaş standartlarda sağlık hizmet ve güvencesine kavuşturmanın gayreti içerisindeyiz. Ancak bilmeliyiz ki sürekli değişen ve gelişen sağlık ihtiyaçlarının karşılanması, mevcut sorunların üstesinden gelinmesi, devletin, sağlık çalışanlarının ve toplumun, işbirliği içerisinde hareket etmesiyle mümkün olabilecektir.

Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakârca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

UA-76681437-2