[wp-story id="118872"] GAİB Koordinatör Başkanı Kileci’den Zafer Bayramı kutlaması – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.122,5700
 • EURO
  $1,0078
 • ALTIN
  $44.098,2000
 • BIST
  1,1709
GAİB Koordinatör Başkanı Kileci’den Zafer Bayramı kutlaması

GAİB Koordinatör Başkanı Kileci’den Zafer Bayramı kutlaması

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

 

Başkan Kileci mesajında, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun kesin zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasındaki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurguladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasının ardından Anadolu’nun düşman askerlerinden temizlendiğini hatırlatan Kileci, yazılı mesajında şöyle dedi:“Ulusal tarihimiz, parlak zaferlerle doludur. Bu zaferlerden biri de Atatürk’ün başkomutanlığında yapılan Başkomutanlık Meydan Muharebesidir. Yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlere karşı verilen Başkomutanlık Meydan Muharebesinin kesin zaferle sonuçlanması, ebediyen yaşayacak olan genç Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini sağlamlaştırmıştır. Türk milletinin gücünün ortaya konulması, birlik ve beraberlikle kenetlenmesi bakımından da büyük anlam ifade eden Büyük Taarruz’la emperyalist güçlerin planları bozguna uğratılmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümünü kutlarken, vatan savunmasında canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Hepimizin Zafer Bayramı kutlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM