[wp-story id="118872"] Gastroantep Festivali İçin Geri Sayım! – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.800,4700
 • EURO
  $0,8979
 • ALTIN
  $41.029,6200
 • BIST
  1,1685
Gastroantep Festivali İçin Geri Sayım!

Gastroantep Festivali İçin Geri Sayım!

Gaziantep, 20-22 Eylül tarihlerinde 40 ülkeden dünyaca ünlü 41 şefin de katılacağı

GastroAntep Festivali’ne Sao Paulo’dan Andre Lima De Luca, Milan’dan Dario Cecchini, Madrid’den Diego Guerrero, Kopenhag’dan Jonathan Bernsten ve Girona’dan Pere Planaguma gibi dünyaca ünlü yıldızlar Gaziantep’te gövde gösterisi yapacaklar.

UNESCO’nun titizlikle seçtiği 116 şehir arasında Türkiye’yi başarıyla temsil eden Güney Doğu Anadolu’nun incisi Gaziantep, zengin mutfağını ve kültürel zenginliklerini yerelden globale taşımaya devam ediyor.

GastroAntep Festivali’nde gerçekleştirilecek etkinlikler arasında; yıldız şeflerle workshop sunumları da katılımcılarla birlikte hayata geçirilecek.

Uluslararası Barbekü Şefi Andre Lima De Luca, dünyaca ünlü İspanyol Pasta Şefi Christian Escriba, Fransız, İtalyan ve İspanyol mutfağından esinlendiği teknikler ile geleneksel İskandinav Mutfağı’nı buluşturan Şef Jonathan Bernsten, Juan Bravo fonda ilustrada, Segovia’nın Şefi olan Ruben Arnanz, Forbes Dergisi tarafından “30 yaş altında en çok ilham veren 30 Avrupalı arasında gösterilen Pasta Şefi Andrea Dopico, 2002 yılında Congress The Best of Gastronomy çerçevesinde San Sebastian’da düzenlenen, Mantarlı Pinchos ve Tapas Ulusal Yarışması’nda 1.’lik ödülü kazanan Ignacio Echapresto gibi dünyaca ünlü şefler GastroAntep Festivali’ne katılacaklar.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in öncülüğünde ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) desteğiyle 20 – 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali, yeme içme sektörünün ileri gelenlerinin yanı sıra ülkenin dört bir yanından gelen ziyaretçilerine unutamayacakları bir gastronomi deneyimi yaşatacak.

FESTİVAL BOYUNCA ASIRLIK LEZZETLER TADILACAK

Yöresel lezzetlerin festival boyunca tadılacağı ve yerel üreticilerin coğrafi işaretli ürünlerle hazırladığı imza tatların tanıtılacağı Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali, yeme içme sektörünün ileri gelenleri tarafından geniş bir platformda yeniden yorumlanacak. Gaziantep’le özdeşleşen fıstıklı baklava, katmer, Antep Beyranı, Firik pilavı, dolma, envai çeşit kebap çeşidi ve coğrafi işaretli ürünlerin Michelin yıldızlı dünyaca ünlü şeflerce tadılarak dünya mutfakları arasındaki yerini daha da sağlamlaştıracak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM