[wp-story id="118872"] GAÜN ÖĞRENCİLERİ ARKEOLOJİK GEZİYE KATILDI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.856,6900
 • EURO
  $1,1447
 • ALTIN
  $62.166,0000
 • BIST
  1,1601
GAÜN ÖĞRENCİLERİ ARKEOLOJİK GEZİYE KATILDI

GAÜN ÖĞRENCİLERİ ARKEOLOJİK GEZİYE KATILDI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Yüksekokul öğrencelerinin ve personelinin katılımıyla, İslahiye Tilmenhöyük Arkeolojik Parkı, İslahiye Yesemek Açık Hava Müzesi ve İslahiye Tahtaköprü Barajı’nı kapsayan arkeolojik gezi düzenledi.   İslahiye İlçesi Yesemek Köyü’nde bulunan Ülkemizin ve Ortadoğu’nun en büyük Açık Hava Müzesi olarak bilinen tarihi İslahiye Yesemek Açık Hava Müzesi, […]

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Yüksekokul öğrencelerinin ve personelinin katılımıyla, İslahiye Tilmenhöyük Arkeolojik Parkı, İslahiye Yesemek Açık Hava Müzesi ve İslahiye Tahtaköprü Barajı’nı kapsayan arkeolojik gezi düzenledi.

 

İslahiye İlçesi Yesemek Köyü’nde bulunan Ülkemizin ve Ortadoğu’nun en büyük Açık Hava Müzesi olarak bilinen tarihi İslahiye Yesemek Açık Hava Müzesi, İslahiye Tilmenhöyük Arkeolojik Parkı  ve İslahiye Tahtaköprü Barajını ziyaret eden öğrenciler buralara hayran kaldılar. Gerçekleştirilen gezide GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve Yüksekokul Sekreteri Bilal Erdoğan eşliğinde İslahiye’nin kültürel ve turistik tarihine ilişkin bilgi sahibi olurken dinlenme ve eğlenme fırsatı da buldu.

 

GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi H. Ahmet DEVECİ, “Öğrencilerimizin yaklaşan finaller öncesi motive olmaları ve tarihi ve turistik yerlerimizi gezip görmeleri amacıyla bu geziyi düzenledik, Öğrencilerimiz ve personelimiz açısından gezi çok yararlı oldu” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM