[wp-story id="118872"] Gaziantep’te Ahmet Ümit Rüzgarı, Kırlangıç İzdihamı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.050,2000
 • EURO
  $0,9256
 • ALTIN
  $43.743,4800
 • BIST
  1,1714
Gaziantep’te Ahmet Ümit Rüzgarı, Kırlangıç İzdihamı

Gaziantep’te Ahmet Ümit Rüzgarı, Kırlangıç İzdihamı

 Usta kalem Ahmet Ümit’in, memleketi Gaziantep’te düzenlediği imza gününde izdiham yaşandı. Türk edebiyatının en çok okunan polisiye roman yazarlarından usta kelem Ahmet Ümit, doğup büyüdüğü kent olan Gaziantep’te son kitabı “Kırlangıç Çığlığı”nın imza gününde okurları ile buluştu. Büyük ilgi gören imza gününe yazar Ahmet Ümit’in hemşehrilerinin yanında Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis ve Şanlıurfa gibi komşu illerinden […]

 Usta kalem Ahmet Ümit’in, memleketi Gaziantep’te düzenlediği imza gününde izdiham yaşandı.

Türk edebiyatının en çok okunan polisiye roman yazarlarından usta kelem Ahmet Ümit, doğup büyüdüğü kent olan Gaziantep’te son kitabı “Kırlangıç Çığlığı”nın imza gününde okurları ile buluştu. Büyük ilgi gören imza gününe yazar Ahmet Ümit’in hemşehrilerinin yanında Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis ve Şanlıurfa gibi komşu illerinden gelen okurlar da büyük ilgi gösterdi. Adeta bir miting havasında geçen imza gününde, kitapevi önünde kuyruk oluşurken, zaman zaman izdiham da yaşandı. Bazı okullardan öğrencilerin büyük gruplar halinde imza gününe gelmesi dikkat çekti.

Ahmet Ümit’in Başkomiser Nevzat karakterine yer verdiği 4. kitabı olan Kırlangıç Çığlığı’nda, çocuk tacizcileri, Suriyeli göçmenler ve organ mafyası ele alınıyor. Okuru vicdanı ile yüzleştiren Kırlangıç Çığlığı, yaşanan olumsuzluklardan herkesin payı olduğu vurgusu ile toplumun vicdanını yeniden sorgulamasının yolunu açıyor.

 Sankopark AVM’de bulunan Kİ KA isimli kitapevinde düzenlenen imza gününde yoğun bir ilgi ile karşılaşan Ahmet Ümit, hemşerilerinin ilgisinin kendisini çok mutlu ettiğini ve çok gururlandığını söyledi. Ahmet Ümit, “Gaziantep’e her gelişimde hemşehrilerimin büyük ilgisi ile karşılaşıyorum. Son kitabım Kırlangıç Çığlığı’nın imza gününde ise her zamankinden daha da büyük bir ilgi ile karşılaşmak beni hem çok şaşırttı hem de mutlu etti. Bir yazar için okurlarından böyle ilgi görebilmek ödüllerin en büyüğüdür” şeklinde konuştu.

Kırlangıç Çığlığı kitabının önemli bölümünde Suriyeli göçmenlerin yaşantılarına yer ayrılıyor. Gaziantep de yaklaşık 500 bin kişi ile Suriyeli göçmenlerin en fazla yaşadığı şehirlerin başında geliyor. Ahmet Ümit, son romanında Suriyeli göçmenler, çocuk tacizcileri ve organ mafyasına karışanları ele alırken, “Empati yeteneğimizi kaybetmeyelim” diyor. Ümit, “Suçluyu bulup cezalandırmak kolaydır. Ancak asıl önemli olanı suçu doğuran unsurları tespit ederek, ortadan kaldırmak ve bir daha kimsenin suça yönelmemesini sağlamaktır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM