SON DAKİKA

GKV’liler Ulusal Seçim Konferansında

sınıf öğrencileri EYP Türkiye kapsamında gerçekleşen Ulusal Seçim Konferansına katıldı. Kayseri’de gerçekleştirilen konferansa Türkiye genelinden 24 lise ve 130 delege öğrencinin katıldığı konferansta GKV Cemil Alevli Koleji öğrencileri katıldıkları etkinliklerdeki başarılarıyla dikkat çekti.

Bu haber 20 Aralık 2019 - 18:14 'de eklendi ve 4587kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

Kayseri TED Koleji’nin ev sahipliğinde meydana gelen ve Türkiye genelinde toplam 24 lise,130 okul delegesi talebe, 30 EYP resmî yöneticisinin yer almış olduğu 24.Ulusal Seçim Konferansına katılan Gaziantep Kolej Vakfı Cemil Alevli Koleji öğrencileri bir oldukca etkinlikte üstlendikleri görevleri başarıyla yerine getirdi. Kayseri TED Koleji’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Konferansın açılış hitabı Türkiye Eğitim Derneği Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu tarafınca yapılmış oldu. Dünya olarak iklim değişikliği, sığınmacı sorunları , bayanlara meydana getirilen sertlik mevzularına değinen Pehlivanoğlu konuşmasını konferansa katılan tüm öğrencilere başarılar dileyerek sonlandırdı. TED Üniversitesi Rektörü Berkay Orhaner’in tüketen cemiyet ve tüketim temalı İngilizce sunumunun arkasından, Türkiye EYP Genel Yazman’i ve Konuşma Editörü Florence Hull seçim konuşma kuralları ve seçim kriterlerini öğrencilere bir kez daha hatırlattı. İlk gün ekip emekleri ile süregelen seçim konferansı 2. ve 3. gün komite grup emekleri ile devam etti.

 

Internasyonal Konferansa 24 Lise 130 Talebe Katıldı

 

Bilimsel nitelikli dilin İngilizce olduğu, 8 Türkiye resmî EYP jürisi ve 8 komite başkanı tarafınca öğrencilerin değerlendirildiği konferansa Cemil Alevli Koleji Üsküdar Amerikan Koleji, Koç Lisesi, Samsun TED Koleji, Tarsus Amerikan Koleji, Sajev Minik Prens Lisesi, Ayazağa Işık Lisesi, İstanbul Hususi Notre Dame de Sion Fransız lisesi, İstek Belde Lisesi, Kabataş Adam Lisesi, TED Ankara Koleji , Emine Örnek Koleji,İhlas , İzmir TAKEV Lisesi, Mustafa Kemal Atatürk Anadolu Lisesi, Tevitol , Bursa TED Koleji , İstanbul ENKA Okulları , Kocaeli ENKA Hususi Lisesi olmak suretiyle 120 talebe konferansta katıldı. 4 gün süresince 8 değişik mevzuda tartışarak, komite açılış ve kapanış beyanatı vererek Avrupa Birliği üyesi ülkelerin geçmişten bugüne almış olduğu aksiyonları değerlendirdiler. Konferansın 4. günü meydana getirilen genel kurulda her komite kendi çözüm önerisini ikna becerilerini de kullanarak oylamaya sundular.

 

Cemil Alevli Koleji Delegeleri Etken Rol Aldı

 

GKV Hususi Cemil Alevli Koleji (IB) okul delegasyonunda vazife alan C10A Tabiat Güner (İnsan Sağlığı, 1), C10A Janisha Premanand (Çevre, İklim Değişimleri 2), C10 Yosun Akdağ (Paylaşımcı Iktisat), Ece Özbirecikli (Paylaşımcı Iktisat), C10A Burcu Asiltürk (Toplumsal Özgürlük ve Hakkaniyet ) mevzuları üstüne yasa tasarılarını yönetim kuruluna başarı ile sunarak yüksek oranda onay aldılar. Ulusal seçim sonuçlarının açıklanmasını sabırsızlıkla bekleyen GKV Hususi Cemil Alevli Koleji (IB) öğrencilerini gösterdikleri performans ve akılcı çözüm önerileri ilgi görmüş oldu.

UA-76681437-2